Esenler

Esenler’de Yaz Kur’an Kurslarından Muhteşem Final

Esenler’de Muhteşem Kuaran Kurs’u Finali

Esenler’de Yaz Kur’an Kurslarından Muhteşem Final

Esenler Adıyamanlılar Derneği (ESADER)düzenlediği 2014 yaz kuran kursları muhteşem sezon finali programı, kendi merkez binasında gerçekleştirdi.

Yoğun bir katılımın olduğu yaklaşık 150 öğrencinin katıldığı yaz kursu final programı Sabah 10:00 da velileri ile birlikte güzel bir kahvaltıyla başladı . Programda dernek yöneticileri hazır bulundu.

Düzenlenen program ile ilgili olarak bilgi veren Recep hoca 2014 yılı yaz Kur’an kurslarının sonuna gelindiğini belirterek, tüm anne ve babalar başta olmak üzere kurslara devam eden öğrencilere de göstermiş oldukları bu ilgiden dolayı teşekkür etti.

Programda sahne alan,yaz Kur’an kursu öğrencilerinden oluşan ilahi korosu mini hac Gösterisi ile misafirlere duygulu anlar yaşattı. öğrenciler zaman zaman salonu dolduran izleyicilerde katıldıkları ilahilerle ile dinleyicileri coşturdu.

Gösteri sonunda bir konuşma yapan ESADER Başkanı Hüseyin Sevinçtekin “yaklaşık 150 Öğrencimiz yaz tatillerini hayırlı bir şekilde geçirerek Kuran ve ilim öğrendiler. Allah korkusunun temelinde sevgi yatar. Yaz kuran kurslarımızda öğrencilerimize Allah sevgisi aşılandı. Düzenledikleri bu güzel gösterileri için tebrik ediyorum. Bu konuda emek sarf eden herkes inanıyorum ki Yüce Allah’ın takdirini kazanmışlardır. Hedef her Müslümanın kuranla tanışmasıdır. Bu hedefe ulaşırsak başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Kurslarımız her yaz olduğu gibi ayrıca hafta içi hafta sonları erkekler ve bayanlar için de devam edecek . Allah’a emanet olun” dedi

Daha sonra program, yaz Kur’an kurslarına katılan öğrenciler öğrendiklerini izleyicileri ile paylaştılar ESADER başkanı Hüseyin Sevinçtekin ve yönetimi Kur’a katılan tüm öğrencilere saat takdim etti.

Yaz Kur’an kursu öğrencileri de kurs dönemi boyunca kendileriyle yakından ve duyarlı bir şekilde ilgilenen kurs hocalarına ayrı ayrı teşekkür ederek onlardan haklarını helal etmeleri temennisinde bulundular.

GÖSTERİLERİN VİDEOSU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top