Esenler

Esenler’de Kardeşliğe Pas Verecekler

Esenler’de Kardeşliğe Pas Verecekler

Türk ve Suriyeli çocuklardan oluşacak 6 futbol takımı, “Kardeşlik Turnuvası”nda yeteneklerini sergileyerek hem mücadele edecekler hem de kardeşliklerini yeşil sahada gösterecekler.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün, Dünya Yerel Yönetimler ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ortaklığında hayata geçirdiği “Suriyeli Mültecilerin Yerel Halk ile Barış İçinde Yaşamasının Desteklenmesine Yönelik Yerel Yönetimlerin Desteklenmesi” projesi kapsamında, Türk ve Suriyeli çocuklara yönelik bir futbol turnuvası yapılacak. Turnuvaya; Esenler’in yanı sıra Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Başakşehir, Avcılar ve Beylikdüzü belediyeleri de katkı sağlıyor.

25 Kasım’da Sahaya Çıkacaklar

Türk ve Suriyeli çocukların kardeşliklerine katkı sağlayacak turnuvada, 11-13 yaş arası futbola gönül vermiş sporcular kıyasıya mücadele edecekler. Türk ve Suriyeli çocuklardan karma olarak oluşturacak 6 takımın rekabeti ve dayanışması yeşil sahada kendini gösterecek. 25 Kasım Cumartesi günü, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda yapılacak turnuvanın lansmanı öncesinde Esenler Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Ayhan Çınar, Esenler’deki minik futbolculara sahada en iyiyi yapabilmeleri için eğitimler veriyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top