Esenler

Yazlık Sinema Perihan Savaş’la Başladı

Yazlık Sinema Perihan Savaş’la Başladı

Esenler’de ‘Yazlık Sinema Günleri’, usta sanatçı Perihan Savaş’ın  katılımıyla başladı. ‘Yazlık Sinema’nın ilk gününde Perihan Savaş, baş rolünde oynadığı “Sosyete Şaban” filmini Esenlerliler ile beraber izledi.

Esenler’de ‘Yazlık Sinema Günleri’ başladı. Esenler Belediyesi, Türk sinemasının unutulmaz yönetmenlerini en beğenilen filmleriyle anıyor. 18-27 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ‘Yazlık Sinema Günleri’nin açılışı ünlü sanatçı Perihan Savaş’ın  katılımıyla gerçekleşti.

Bu Nostalji Akşamında Eskiyi Hatırlayacağız

‘Yazlık Sinema Günleri’nin açılış programında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, eski günlerin Yeşilçam filmleriyle anılmasının önemine değinerek, “İstanbul’un en büyük ve en güzel parklarından bir tanesinde yaz akşamına, gerçekten sinema tarihimizin şöyle sayfalarını geriye doğru çevirdiğinizde her birimizin özellikle büyüklerimizin izleyerek zihinlerinde önemli hatıralar bırakmış filmleri görmek, filmleri izlemek, eskiyi hatırlamak ve eskiyi hatırlarken eski yaşadıklarımızı hatırlayacağımız güzel bir nostalji akşamı olacak” diye konuştu.

Komşuluk İlişkilerini De Geliştiriyor

Göksu, ‘Yazlık Sinema Günleri’nin komşuluk ilişkilerini de geliştirdiğini belirterek, “Bizler koşuşturma arasında komşularımızla tanış olmanın komşularımızla beraber olmamın hazzını yaşayamıyoruz. Biz de dedik ki madem mekanda buluşamıyorsak, apartmanda buluşamıyorsak; hiç olmazsa yıldızların altında komşularımızla buluşup tanış olalım dedik. İnsan hayatında en güzel şey yaşamında hikayesinin olmasıdır. Eğer bir insanın yaşamında hikayeler varsa o hikayeleri size aktarabiliyorsa onun hayatla olan bağı farklıdır. Bakın burada koşuşturan çocuklarımız var. Bu çocukların hikayesi burada başlıyor. 10 yıl sonra bu çocuklar bu hikayeyi anlatırken ‘Biz annemle, babamla parka giderdik. Yazlık sinemalar vardı. Orada mısırlar dağıtılırdı, çekirdekler dağıtılırdı.’ Hikayesiyle başlar. Sonra o hikayeler öyle gelişir ki bu hikayelerin sonunda aşklar, muhabbetler başlar. İşte biz bu organizasyonları bunlar için yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek