Esenler

Teşikanlılar Kahvaltıda Buluştu

Teşikanlılar Kahvaltıda Buluştu

Merkezi  Esenler  Dağ yolunda bulunan Adıyaman Kahta Teşikan ve çevre köyleri sosyal yardımlaşma derneği Dün Kahvaltıda bir araya geldi. Onur konuğu İstanbul  3. Bölge Milletvekili  Mehmet Metiner oldu .

Başkanlığını Aziz Kelpeçenin Yürüttüğü Merkezi  Esenler  Dağ yolunda bulunan Adıyaman Kahta Teşikan ve çevre köyleri sosyal yardımlaşma derneği Dün Kahvaltı programı düzenledi. Programın sponsorluğunu CEMRE tekstil Hüseyin Karakuş  üstlendi .

DSC_5415

Sunuculuğunu  Adıyamanlılar Vakfı Sanatçılar komisyonu başkanı  İbrahim Harikases’in yaptığı  kahvaltılı Programa   İstanbul  3. Bölge Milletvekili  Mehmet Metiner, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş , Adıyamanlılar Vakfı Başkan Vekili Abdulgani Tekin,Kahtalılar Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel,Gergerliler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar,Esenler Adıyamanlılar Dernek Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, STK başkanları ve üyeler katıldı

2013 yılında kurulan Kahta Cendere köprüsü  civarında bulunan toplam 11 köyün bağlı olduğu Teşikanlılar derneği  aynı zamanda Kahta Federasyonunu üyesi .

DSC_5420

Kahvaltının ardından  Açılış Konuşmasını gerçekleştirmek üzere  mikrofana davet edilen Teşikanlılar dernek başkanı Aziz Kelepçe   davete yoğun ilgi gösteren Teşikanlılara  teşekkürlerini sundu ve  derneği faaliyetlerinden  bahsetti.

DSC_5429

Ardından  Selamlama konuşması için Kahtalılar Federasyonu Başkanı  Av Ali Yücel  Kahta Çayı üzerinde yapılmak istenen HES projesini protesto ettik ve Kahta belediyeside açıklama yaptı   eski Adıyaman Milletvekilimiz  burada kendisinin de bu konu ile ilgilenmesini talep ediyoruz dedi.

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş , Adıyamanlılar Vakfı Başkan Vekili Abdulgani Tekin, Esenler Adıyamanlılar Dernek Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, birer selamlama konuşması yaparak birlik beraberlik mesajı verdiler

DSC_5483

Son olarak söz Alan  İstanbul  3. Bölge Milletvekili  Mehmet Metiner   çok hasta olmama rağmen programınıza  katıldım çünkü hemşehrilerim burada gelmeseydim yanlış anlaşılırdı kısda olsa sizlerle beraber olmaktan guru duyyorum Allah bu birlik beraberliğinizi bozmasın .HES projesi ile ilgilenceğim kimseye   kahtamızın zararına  olacak hiçbir şeye onay veremeyiz haberim yoktu Ali Yücel Başkana da teşekkür ediyorum ilgi alakasından dolayı…

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek