Esenler

Suriyeli Kadınlar Akvaryum’a Hayran Kaldı

Suriyeli Kadınlar Akvaryum’a Hayran Kaldı

Ülkelerindeki iç savaştan Türkiye’ye sığınan 25 Suriyeli kadın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Akvaryum’u gezdi.  Kadınlar, 15 bin çeşit canlının bulunduğu Akvaryum’a hayran kaldılar.

Esenler Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Ortadoğu Barış Araştırmaları Merkezi(İMPR) ile ortaklaşa bir program düzenledi. Program kapsamında ülkelerindeki iç savaştan Türkiye’ye sığınan 25 Suriyeli kadın, Florya’daki dünyanın en büyük dev tematik akvaryumunu gezdi.

Bir İlki Yaşadılar

Esenler Belediyesi’ne ait otobüslerle, rehberler eşliğinde “Akvaryum”a giden Suriyeli kadınlar, farklı türdeki deniz canlılarını görmenin heyecanını ve mutluluğunu bir arada yaşadılar. 15 bin çeşit canlının bulunduğu akvaryumda kadınlar, 1 kilometrelik gezi parkuruna sahip dev akvaryumu gezdiler ve canlıların özellikleri ile bilinmeyen yönleri hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

Her Anı Ölümsüzleştirdiler

Her bir alanın temalandırıldığı ve dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar ile filmlerle renklendirildiği akvaryuma hayran kalan kadınlar, “Akvaryum”un büyülü dünyasında ilk kez köpek balığı gördüler. Yağmur ormanından geçerken de şaşkınlıklarını gizleyemediler. Kadınlar, çektikleri fotoğraflarla ilk kez deneyimledikleri bu özel anları ölümsüzleştirdiler.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek