Esenler

İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuyanlar Ödüllendirildi

İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yılına özel düzenlenen “İstiklal Marşımı En Güzel Ben Okurum” yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Esenler Belediyesi Gençlik Bilgi ve Hikmet Evleri, İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yılına özel bir yarışma düzenledi. Bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yılında öğrenciler için düzenlenen “İstiklal Marşımı En Güzel Ben Okurum” yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Esenler’de okuyan veya ikamet eden, 7 – 14 yaş arası ilkokul – ortaokul seviyesinden öğrencilerin katıldığı yarışmanın ödül töreni Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Törene katılan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkadir Şengör, öğrencileri Türk bayrağını korumaya devam etmeleri nasihatinde bulundu ve başarılı olan öğrencileri tebrik etti.

Hepsi Gönüllerimizin Birincisi

Yarışma öncesi kısa bir konuşma yapan Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat,“İstiklâl Marşı’nı en iyi ben okurum diyen 2 binden fazla öğrencimize ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi programa katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugün, ilk ve ortaokullarında seçilen öğrencilerimizi dinleyeceğiz. Elemeleri yaparken de marşımızı çok güzel okuyan çocuklarımızı görünce çok duygulandık. ‘ İstiklâl Marşı’nı En Güzel Ben Okurum!’ diyen çocuklarımızın hepsi gönüllerin birincisidir. Bugün burada sadece sembolik anlamda en başarılı üç öğrencimizi seçeceğiz. Öğrencilerimizi heyecanlarından dolayı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

En İyiler Ödüllendi

Diksiyon (telaffuz) ve ezbere okuma, ses tonu, duraklama, nefesi ve vurguları ayarlama, gösterilen özen, titizlik, hassasiyet, beden dili (jest ve mimikleri kullanma), şiirin ruhuna uygunluk ve yarışmacının şiire kattığı yorum (özgünlük) şartlarına uyan yarışmacılar toplam 100 puan üzerinden değerlendirildi.

Finale kalan 10 yarışmacıdan dereceye giren 1., 2. ve 3.’ler şairlerden oluşan jüri tarafından belirlendi. Birincilere bisiklet, ikincilere tablet, üçüncülere akıllı saat, ilk 10’a giren öğrencilere Safahat ve hediye paketi ve yarışmanın tüm katılımcılarına Teşekkür Belgesi verildi.

Yarışmada dereceye girenler şöyle:

İlkokul

1. İkra Şafak (M. Akif Ersoy İlkokulu)

2. Hayrünnisa Yiğiter (M. Akif Ersoy İlkokulu)

3. Berat Pekgöz ( M. Akif Ersoy İlkokulu)

Ortaokul

1. Cemre Su Doğan(125. Yıl Ortaokulu)

2. Yusuf Evük ( Fidan Demircioğlu Ortaokulu)

3. Yağmur Harput (Ş. Hüseyin Kısa Ortaokulu)

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek