Esenler

Esenler’den Şehitlere Dualar

Esenler’den Şehitlere Dualar

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri kapsamında Esenlerliler, vatan uğruna canını vermiş şehitlerimizin ruhlarına dualar okudular ve hep birlikte darbelere karşı tek yürek olduklarını bir kez daha gösterdiler.

Esenler Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri kapsamında, kahraman şehitlerimiz için “Esenler’de Dua Buluşması” düzenledi. 7’den 70’e çok sayıda vatandaşın ellerinde Türk bayraklarıyla doldurduğu Dörtyol Meydanı’nda gece boyunca şehitler için dualar edilirken, hep bir ağızdan tekbir sesleri yükseldi.

Darbelere Karşı Tek Yürek

İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılışında TRT Kur’an Okuma Yarışması birincisi Mustafa Altın, Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi. Program, Dersaadet Mehteran Takımı ve semazenlerin gösterisi ile devam etti. Etkinlik alanında kurulan dev ekranda yayınlanan “15 Temmuz Diriliş Belgeseli”ni vatandaşlar yaşlı gözlerle izledi.

Bu Milletin Vekili Olmak Gururdur

Gecede ilk konuşmayı yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, Türk halkının 15 Temmuz’daki mücadelesinin önemine dikkat çekerek, “Geçtiğimiz sene, 29 gün boyunca çocuk yaşlı demeden meydanları doldurdunuz ve darbeye geçit vermediğinizi gösterdiniz. Allah sizden razı olsun. ‘Bugün olsa tankların karşısına yine çıkarım’ diyen bir milletin, vekili olmaktan gurur durulmaz da ne yapılır?” diye konuştu.

 

Bir Destan Yazıldı

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran da, milletin iradeyi seçtiğini belirterek, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz cesaret, dirayet ve kararlılık dolu dik duruşlarıyla destan yazdılar. Esenler halkı da cesaretli duruşuyla darbeye geçit vermedi, milletimiz ülkemizi işgal etmek isteyen işgalcilere cevaplarını verdi” dedi.

Direniş Ruhlu Millet, Lideriyle Bütünleşti

“15 Temmuz’da öğrendik ki, bu millet direniş ve diriliş ruhunu kaybetmemiş” diyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “15 Temmuz, direniş ruhlu bir liderle, direniş ruhlu bir milletin nasıl bütünleştiğini ve bu bütünleşmeyle birlikte neler yapabileceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterdi. Siyasi tarihimizde belki de eşine rastlanmayan, benzeri olmayan bir ihanet yaşadı ülkemiz. Bu ihaneti sokağa çıkarak aziz milletimiz bertaraf etti. 15 Temmuz gecesi nasıl binlerce insanımız gelip burada nöbet tuttularsa bugün de şehitlerimize dua etmek için buradalar. Esenler sakinleri bugün kendi şehitlerine sahip çıkmak, 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak için yine meydandalar” şeklinde konuştu.

15 Temmuz Bir Zaferdir

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin de, ülkemizin her zaman kahramanlar yetiştirdiğini söyleyerek, “Ben 15 Temmuz’a bir zafer olarak tanımlıyorum. Tüm zaferlerde olduğu gibi 15 Temmuz’da da büyük bedeller ödendi. Biz öyle bir milletiz ki, sessizce kahramanlar yetiştirip kalabalıklar arasına karıştırıyoruz ve böylece bu coğrafyadaki yerimizi alıyoruz” dedi.

Biz Kedi Değiliz Aslanız

Gecede son konuşmayı AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı yaptı. Çamlı, bizim büyük bir milletin çocukları olduğumuzu hatırlatarak, “Bize yıllarca ‘sen kedisin’ dediler. 15 Temmuz akşamı bu millet kedi olmadığını, aslan olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Biz Sultan Süleymanlar gibi aslanların çocuklarıyız” diye konuştu.

Şehitlerimizin Ruhlarına Dualar

Gecede vatan uğruna canını vermiş şehitlerimizin ruhlarına Esenlerliler ellerini semaya açarak hep bir ağızdan dualar okudular. Ellerinde Türk bayraklarıyla vatanın birliği ve dirliği için sloganlar atan vatandaşlar, darbelere karşı bir kez daha tek yürek olduklarını gösterdiler. Gecede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünürü Özdemir Bayraktar da Esenlerli vatandaşlarla bir araya gelerek şehitlerimiz için dualar okudu.

“30 Kuş” Dinleyenleri Ağlattı

Programın sonunda Şair Dursun Ali Erzincanlı, 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir için yazdığı “30 Kuş” şiirini seslendirdi. Meydanı dolduran vatandaşlar, şiiri gözyaşları içinde dinlediler.

 

 

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek