Esenler

Esenler’de Sünnet Kayıtları Başladı!

Esenler’de Sünnet Kayıtları Başladı!

Esenler Belediyesi, maddi durumu yetersiz çocukları sünnet ettirmek için sünnet şöleni düzenliyor. “2017 Sünnet Şöleni” için kayıtlar başladı.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Sünnet Şöleni için kayıtlar başladı. İlçedeki ekonomik durumu yetersiz, kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelerin çocukları için düzenlenecek şölen kapsamında yüzlerce çocuk sünnet ettirilecek. 2 yaşın üstündeki çocukları kapsayan sünnet organizasyonuna Esenler’de yaşayan maddi durumu yetersiz tüm çocuklar katılabiliyor.

Sünnet Şöleni 26 Mayıs’ta

15 Mayıs 2017 tarihine kadar sürecek sünnet kayıtlarının ardından 26 Mayıs Cuma günü, saat 18.00’de, Dörtyol Meydanı’nda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılımıyla yapılacak Sünnet Şöleni’nde,  erkekliğe ilk adımı atmaya hazırlanan çocuklara sünnet elbiseleri dağıtılacak. Birbirinden renkli programların yer alacağı şölende, çocuklara özel çeşitli etkinlikler de yer alacak.

Sünnetler Tatilde Başlayacak

Şölenin ardından okulların tatile girmesiyle birlikte sünnet operasyonları başlayacak.  Çocuklar, Esenler Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu özel sağlık kuruluşu ve hastanelerde önceden belirlenen gün ve saatlerde, hijyenik şartlar altında, uzman doktorlar tarafından sünnet edilecek.

Kayıtlar Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne 

Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen aileler kayıt için Üçyüzlü’de bulunan ve Esenler Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda faaliyet gösteren Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne aşağıdaki evrak ve bilgilerle kayıt yaptırabiliyor. Detaylı bilgi almak isteyenler, 0 (212) 440 09 21 numaralı telefonu arayabilirler.

“2017 Sünnet Şöleni” için gerekli evrak ve bilgiler:

Muhtarlıktan Fakirlik Belgesi

Çocuğun TC kimlik numarası

Çocuğun ayakkabı numarası

Şapka için baş çevresinin ölçüsü

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek