Esenler

Esenler’de Adıyamanlılardan Birlik Gecesi

Esenler’de Adıyamanlılardan Birlik Gecesi

Esenler Adıyamanlılar Derneği  ve  Esenlerde bulunan Adıyamanlı derneklerin Kadir Topbaş Kültür Merkezinde birlikte organize ettiği  Gecede Adıyamanlılar salonu  tıklım tıklım doldurdu .Ressam Ayşe Işık gecenin onur konuğu ydu  kendisi için moral gecesi oldu.

Esenler Belediyesi ve Esenler Adıyamanlılar Derneği (ESADER),Adıyaman Kahta Teşikanlılar ve çevre Köyleri  Derneği, Adıyaman Gerger Merkez  Drejan Ağaçlı köyü , Derneği ,Adıyaman Sincikliler  Derneği, Esenler  Besnililer Derneği ,Adıyaman  Sincik Sakız  köyü Derneği, Adıyaman  Gerger Çoğuruk Köyü  Derneği ,Adıyaman  Sincik Yarpuzlu  Köyü Derneği ,Adıyaman  Kahta Koçtepe (Hopak )köyü Derneği, Adıyaman  Karaköse Derneği ,Adıyaman  Kahta Yolaltı (postin) Derneği ,Esenler Gençlik Spor Derneği’nin birlikte organize ettiği Anadoludan esintiler programı kapsamında Esenler kadir Topbaş Kültür merkezinde Adıyamanlılar gecesi düzenlendi.

Geceye  Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu,Yeni Dünya Vakfı Başkanı,Mahmut Göksu, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, Adıyamanlılar Federasyonu Başkanı Nevzat Bayhan, Gergerliler Federasyonu Başkanı Ali Acar,  Dünya Shotokan Karate Federasyonu  Türkiye Başkanı Başkanı Zülfikar Yeşil , Ressam Ayşe Işık Belediye Meclis Üyeleri, Dernek Başkanları katıldı .

Türk halk müziğinine gönül veren önemli sanatçılardan  Ramazan Garipses,Haşim ile Gülistan Topdemir ,Kerim Can, Mehmet Samsama,İbrahim Harikases’in önderliğinde  İstanbul  Adıyaman Harfhane Grubu ve Kahtalı Miçi  sahne alarak birbirinden güzel türküler ile hemşehrilerine anlamlı bir gece yaşattılar

Gecenin sunuculuğunu Yapan Vuslat Tv ProgramYapımcısı  Yusuf Özpolat açılış Konuşmasını yapmak Üzere  Esenler Adıyamanlılar Dernek Başkanı (ESADER )HüseyinSevinçtekin’i Sahneye davet etti Selamlama konuşmasını  ardından, dernek çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek, bu anlamlı geceye destek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Ve  yönetimini sahneye davet ederek gelecek ay görevini Başkan Yardımcısı Yusuf  Çiçek’e devredeceğini açıkladı.kendisinin ise Başakşwehir Adıyamanlılar dernek başkanlığnı yürüteceğini beyan etti.

Milli Birlik ve Kardeşlikte Örnek İl Adıyaman’dır.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu programda yaptığı konuşmada sosyolojik olarak bir şehir üzerine araştırma yapılacak olursa o şehrin Adıyaman olması gerektiğini vurgulayarak, “Türkiye’de Milli Birlik ve Kardeşlik Projesinin örnek ili bana göre Adıyaman’dır. Adıyaman birçok kültürel dokuyu bünyesinde bulundurmasına rağmen, kardeşlik ikliminde herhangi bir halel yaşatmamıştır. Adıyamanlılar doğduğu toprakların güzelliklerini aslında doydukları yere getirdiler. Allah’a hamd ve şükür ediyorum ki, İstanbul’da hiçbir Adıyamanlı kardeşimin şehrin düzenini, itibarını bozduğunu görmedim. Bunun için guru duyuyor ve sizlere teşekkür ediyorum. O topraklardan aldığınız güzelliği bu toprağa da yansıttınız” dedi.

Adıyamanlılar Vakfı Hepimizin Gururudur

Gecede Adıyamanlılar Vakfı’nın yapmış olduğu çalışmalarını her zaman takdirle karşıladığını belirterek şunları kaydetti. “Gerek Kültür Merkezi ile ve gerekse başta eğitim olmak üzere sosyal ve kültürel alanında gerçekleştirdiği örnek projelerle diğer illerin vatandaşları bile örnek bir duruma gelmiştir. Bu nedenle Adıyamanlılar Vakfı bütün Adıyamanlıların gururu olduğunu söyledi.

AkParti,Yeni Dünya Vakfı Başkanı Mahmut Göksu birer selamlama konuşması yaptı.salonu tıklım tıklım  dolduran Adıyamanlılar türkülerde eşlik edip halaylarla güzel bir gece geçti.

Gecenin Sponsoru Battalbey Çiğköfte

yemekli olan  gecede Battalbey çiğköfte   300 kilo çiğköfte dağıtarak Katılan tüm misafirlere çiğköfte ikramında bulundu

 

fOTOLAR fACEBOOK’TAN BAKABALİRSİNİZ

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek