Esenler

ESADER’in Çocuk Kursiyerleri Piknikte Doyasıya Eğlendi

ESADER’in Çocuk Kursiyerleri Piknikte Doyasıya Eğlendi

Esenler Adıyamanlılar Derneği Göktürk Esenler Belediyesi mesire alanında düzenlendiği piknik organizasyonunda dernek bünyesinde açılan yaz Kur’an kursu kursiyerleri olan çocukları ve ebeveynlerini ağırladı.

ESADER bünyesinde 4 yıldır devam eden yaz Kur’an Kurusuna ilgi gün her geçen yıl artıyor. Bu yıl 350’ye yakın öğrencinin katıldığı kursun sonunda düzenlenen piknikte kursiyer olan çocuklar doyasıya eğlendiler.

Esenler Belediyesi’nin Göktürk’te bulunan mesire alanında düzenlenen pikniğe kursiyerler, ebeveynleri, kurs öğretmenleri ve dernek yöneticileri katıldı.

Çocuklara yemekleri elleriyle dağıtan dernek yöneticileri, bu güzel tablo karşısında büyük bir zevk duyduklarını ifade ettiler. Dernek kurucu başkanı Hüseyin Seviçtekin’in de katıldığı programda açıklama yapan Başkan Yardımcısı Gökhan Aktaş,  inançlı ve azimli gençler yetiştirmek için gayret gösterdiklerini ve bu konuda üzerilerine düşeni imkanlar ölçüsünde yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini ifade etti. ESADER’in her zaman örnek projelerle STK’lar arasında ilkleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Aktaş, bu başarıyı özveriyle çalışan yönetim kurulu üyelerine borçluyuz dedi. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya derneğe vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür de eden Aktaş, Başkan Yusuf Çiçek’in şehir dışında olması nedeniyle bu günkü etkinliğe katılamadığını belirterek, Cuma günü yapılacak olan kurs final programına tüm hemşehrilerini ve Esenlerlileri davet etti.

25 Ağustos Cuma günü Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenecek kurs final programında, öğrenciler kurs süresince öğrendiklerini ilçe protokolü ve aileleri önünde sergileyecekler.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek