Esenler

ESADER Yaz Kur’an Kursu’ndan Muhteşem Final

ESADER Yaz Kur’an Kursu’ndan Muhteşem Final

Esenler Adıyamanlılar Derneği (ESADER), 2017 Yaz Kur’an Kursu finalini Esenler Kültür Merkezi’nde 350 kursiyer ve ebeveynlerinin katıldığı muhteşem bir gösteriyle sonlandırdı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da katıldığı programda duygusal anlar yaşandı. 

Esenler Adıyamanlılar Derneği’nin  Esenler Müftülüğü ile birlikte üç yıl önce başlattığı Yaz Kur’an Kursu’na bu yıl 350 öğrenci katıldı.

Çarşamba günü kursiyerler, aileleri ve dernek yönetiminin katıldığı piknik organizasyonunda doyasıya eğlenen çocukları, Cuma günüde Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen final programında katılımcılara muhteşem bir gösteri sergilediler.

Duygusal anların yaşandığı programda Kur’an Kursu öğrencileri öğretmenler nezaretinde ilahiler söylediler, şiirler okuyarak başarılı bir performans sergilediler.

Programa  Esenler AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Başkan yardımcıları ve kursiyerlerin aileleri katıldı.

Programda bir selamlama konuşması yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ESADER’in güzel işlere  imza atığını belirterek yönetimini tebrik etti. Çocukların yaz tatilini en anlamlı ve faydalı bir şekilde değerlendirdiğine inandığını ve bu konuda ailelerine teşekkür eden Göksu, geleceğin mimarları olan çocukların manevi değerlere bağlı kalmaları ve yaşatmalarının önemine değindi. İnançlı bir neslin ülkeyi daha güzel yarınlara taşıyacağını söyledi. Katılımcıların çoğunluğunun bayanlar olması nedeniyle bir müjde de veren başkan Göksu, Esenler Belediyesi’nin ilçede yaşayan kadınlar için başlatacakları Boğaz turlarından bahsederek İstanbul’da yaşayıp ta denizi görmeyen bayanların olduğunu ifade etti.

Katılımcıları selamlayan Başkan Göksu kursta başarı gösteren öğrencilere dernek yöneticileri ile birlikte hediyelerini takdim etti.

Yaz tatilinde çocukların manevi eğitimine katkı sunmak için başlatılan ve her yıl daha çok ilgi gören kursun ilerleyen yıllarda daha da büyüyeceğini ifade eden ESADER Başkan Vekili Üzeyir Oruç, ‘ESADER Olarak aktif bir dernekçilik anlayışı ile hareket ediyoruz. Yıl içine yayılmış bir çok etkinliğe imza atıyoruz. Şimdi önümüzde nar ve çiğ köfte festivalleri var. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tevfik Göksu’nun bu etkinliklerde çok büyük bir payı var. Bu nedenle kendilerine sizlerin aracılığıyla teşekkür ediyorum’ dedi. 

Program sonrasında dernek yönetim kurulu üyeleri Bedir Kebap’ta toplanarak yapılacak programlar hakkında istişarede bulundular.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek