Esenler

ESADER Yaz Kur’an Kursu Kursiyerleri Piknikte Doyasıya Eğlendi

Esenler Adıyamanlılar Derneği (ESADER) Esenler Belediyesi Göktürk mesire alanında düzenlendiği 7. Geleneksel Piknik organizasyonunda dernek bünyesinde açılan yaz Kur’an kursu kursiyerleri olan çocukları ve ebeveynlerini ağırladı.

Esenler Adıyamanlılar Derneği pandemi nedeniyle ara verdiği Yaz Kur’an Kursunun bu yılki 130 kursiyeri ve aileleri ile Esenler Belediyesi Göktür mesire alanında düzenlediği piknikle bir araya geldi.

Çocukların doyasıya eğlendiği organizasyonda dernek başkanı Yusuf Çiçek ve ekibi katılımcılara kendi elleriyle hizmet ettiler.

ESADER Başkanı Yusuf Çiçek yaptığı açıklamada, toplumsal alanda yaşanan olumsuz etkiler ile mücadele etmek her sivil toplum kuruluşunun görevi olduğunu hatırlatarak, ‘Pandemi nedeniyle yaz Kur’an Kursumuza ara vermek zorunda kalmıştık. Bu yıl 130 çocuğumuzla kursumuzu başarılı bir şekilde tamamladık. Buradan hem kursiyer ve ailelerine hem de öğretmenlerimize gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz imanlı bir neslin geleceği aydınlatacak özlenen  nesil olduğuna inanıyoruz. Bu anlayışla 7 yaz Kur’an Kursumuzu tamamladık. İlçe müftülüğümüz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz kurslarımızda binlerce çocuğumuza dini ve ahlaki eğitim vermenin gururunu yaşıyoruz. Esenler belediyemizin katkılarıyla da kurs sonunda çocuklarımızın sahne aldıkları final programımızı 24 Ağustos Çarşamba günü Esenler Kültür Merkezinde gerçekleştireceğiz. Tüm Adıyamanlı ve Esenlerli hemşehrilerimizi programımıza davet ediyoruz’ dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek