Esenler

Dostlar Divanı mihmandarı Başkan Göksu oldu

Dostlar Divanı mihmandarı Başkan  Göksu oldu

 

İki ayda bir düzenlenen İş, Sanat, Spor Siyaset ,Eğitim, Basın, Esnaf, camiasından ülkemizin her meslek katmanından oluşan ve ayni zamanda meşveret, muhabbet ve düşünce  hareketlerinden biri olan Dostlar Divanı 9 ocak  2016 Cumartesi  Günü Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu Mihmandarlığında Esenler Tekstil kent ‘de bulunan RB -Ramazan Bingöl Restaurant’da gerçekleşti.

Programa AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Nurettin Nebati, Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, AK Parti MKYK Üyesi Doç. Dr. Ömer Bolat ,burdur valisi ,yalova valisi,bağcılar kaymakamı,profösörler, şirket seoları,  gibi birbirinden değerli  yüzün üstünde her meslekten vatandaşların   yanı sıra   Sultangazi’den Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği  (AKYAD)  Başkanı Orhan Güzelaydın ve Başkan Yardımcıları,Mehmet Karakuş,Mehmet Aydın,Emin Doğan katıldı

dostlar divanı  esenler  (14)

Sıra gecesi türküleri ile güzel bir Akşam yemeğinin ardından  Programın koordinatörlüğünü  ve sunuculuğunu yapan  Gazeteci Yazar Sami Özey açılış konuşmasında nedir Dostlar divanı diye soracak olursanız

“Fikri derinliği olan insanları bir araya getiren ve birbirlerini tanımalarını sağlayan, ayni zamanda da onların birikimlerinden istifade etmek isteyen, her işi meşveretle yapmaya gayret eden, Hakka riayetkâr, bilgili ve liyâkatli insanları milletin hizmetine sokmak için gayret sarf eden, siyasi öncelikleri öne sürmeyip olabildiğince objektif olan, ilimsiz, delilsiz, tahrik ve tahkir edici düşüncelerden uzak duran, yabancı kültür istilâsından korunmak için milli ve ahlâki şuuru öne çıkarmanın yollarını arayan, kısacası; aziz milletimizin yaradılışında mevcut olan ahlâk ve faziletin gelişmesini sağlayıcı söylemlerde bulunan, içi dışı bir, gönlü zengin, sevgi eksenli, kıymetli insanların bir araya geldiği bir düşünce hareketidir Dostlar Divanı..

Divan yaklaşık iki aya yakın bir zamanda toplanıyor.. Muhabbet eksenli ayni zamanda yemekli bir organizasyon gerçekleşiyor..

 Gece Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Müziği Sanatçısı Erdem Özgen  seslendirdiği türküler sonunda ve çektirilen toplu resimle bir  sona erdi..

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek