Esenler

Bakan Ağbal: Mega Projelere Hız Verdik

Bakan Ağbal: Mega Projelere Hız Verdik

Esenler’de Bayburtlu hemşehrileriyle buluşan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bizler hükümet olarak Türkiye’yi adeta şantiyeye çevirdik. Her alanda dünya ölçeğinde mega projelere hız verdik” dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Güçlü Türkiye İçin Bayburtlular Tabii ki Evet Diyor” programında Bayburtlu hemşehrileriyle buluştu. Programa Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ve çok sayıda Bayburtlu katıldı.

Bayburtlu Vefasını Gösterecek

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Esenler’de yaptığı konuşmadaki sözlerini hatırlatarak, “Cumhurbaşkanımız, 16 Nisan’da asıl sesin sandıklardan yükseleceğini ve Esenler’i o gece özellikle takip edeceklerini söylediler. İnanıyorum ki Esenler halkı, siz Bayburtlu kardeşlerimizin de vereceği ‘Evet’ oylarıyla bu ülkeye vefasını bir kez daha gösterecek” diye konuştu.

Bayburtlu Hemşehrilerim Demokrasiden Yana

Bayburtluların, Fetullahçı Terör Ögrütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde, Türkiye genelinde demokrasiden yana tavır aldığını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, hemşehrileriyle iftihar ettiğini söyledi. Ağbal, içeride ve dışarıda Türkiye’de sağlanan birlik ve beraberlikten rahatsızlık duyanların bulunduğunu belirterek, “Milletin birliğine, beraberliğine kastedenler var. Bunu her daim gördük. Tarih boyunca sürekli bir şekilde bu millet ne zaman ileriye gitse içerideki, dışarıdaki birtakım güç odakları bir araya geldi, bizimle her daim uğraşacaklar” dedi.

Türkiye’yi Adeta Şantiyeye Çevirdik

Hükümet olarak her alanda mega projelere hız verdiklerini söyleyen Ağbal, “Son yıllarda her şeye rağmen büyük işler başardık. Bugün İstanbul’da iftihar ediyorum AK Partili belediyelerimiz bulundukları noktalarda olağanüstü hizmetler yapmışlar. Kentini, çevresini dönüştürmüş, kalkındırmış, büyütmüşler… Bizler hükümet olarak Türkiye’yi adeta şantiyeye çevirdik. Altyapı yatırımları, sağlık yatırımları, eğitim yatırımları… Her alanda dünya ölçeğinde mega projelere hız verdik. Bunları teker teker hayata geçirdik. Son 14 yılda herkesin işi de büyüdü, aşı da büyüdü, ekonomi de büyüdü. Hep beraber ülke ve millet olarak kazandık, kazanmaya da inşallah devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ekonomi Batmış, Hazine Boşaltılmıştı

Ağbal, AK Parti hükümetlerinin ve Türkiye Cumhuriyetinin kazandığı başarılara kolay ulaşmadığını ifade ederek, “Ne zaman AK Parti bu memleket için iyi şeyler yapmaya çalışsa sürekli bir şekilde ayağımıza çelme takmaya çalıştılar. 14 yıl önce AK Parti iktidara geldiğinde bu ülkenin ekonomisi batmış vaziyetteydi. Ben maliyeciyim, maliyenin ne demek olduğunu en iyi ben bilirim, bu ülkenin hazinesi boşaltılmıştı. Bu ülke IMF programlarına mahkum edilmişti” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasının ardından Başkan Göksu, Ağbal’a el yapımı bir rölyef tablo hediye etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek