Esenler

ESADER’in iftarına Katılan Bakan Soylu, Adıyamanlılara Teşekkür Etti

ESADER’in iftarına Katılan Bakan Soylu, Adıyamanlılara Teşekkür Etti

Esenler Adıyamanlılar Derneği (ESADER) ve Esenler Belediyesi’nin 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda birlikte organize ettiği iftar programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve ilçe protokol katıldı. Adıyamanlılara AK Partiye ve ülkenin gelişmesi huzuruna sunduğu katkıdan dolayı teşekkür eden Soylu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.

ESADER Başkanı Mehmet Turmuş ve ekibi program öncesinde alana gelerek hazırlıkları kontrol ettiler. Misafirlerini ayakta karşılayan ESADER yönetimi, program boyunca misafirleriyle yakından ilgilendiler.

Programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Baykurt, İlçe protokolü, STK temsilcileri, Adıyamanlı işa damları, siyasetçiler ve dernek üyeleri  katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu güzel organizasyonu yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür ederek başladığı konuşmasında Adıyaman’ın kadim bir kültüre sahip olduğunu, huzur ve barış şehri olan  Adıyaman’ın ve Adıyamanlıların bu özelliklerini yaşadıkları her yere taşıdıklarını ifade etti.

Adıyamanlıların AK partiye verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti. Yaklaşan seçimler konusuna değinen Soylu, AK Parti’nin projelerinden bahsetti. Muhalefete yüklenen Bakan Soylu,”İşimizi yarım bırakalım mı, terörle mücadeleyi yarım bırakalım mı , Türkiyeyi büyütmeyi yarım bırakalım mı, tüm projelerimizi yarım bırakalım mı? diyen Soylu’ya katılımcılar hayır diye yanıt vererek uzun süre alkışladılar.

Doğu ve Güneydoğu’da barış ve huzurun temin edildiğini ve gece yarılarına kadar vatandaşların sokak ve caddelerde sohbet ederek vakit geçirdiklerini belirtti. Seçimler için destek isteyen Soylu’yu katılımcılar uzun süre ayakta alkışladılar.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, katılımcıları selamlayarak hemşehrileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ESADER Başkanı Mehmet Turmuş, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Hemşehrileriyle aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Turmuş, derneğin çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Daha sonra birer selamlama konuşması yapan protokol, tüm İslam aleminin yaklaşmakta olan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını kutlayarak, Allah’tan hayırlar getirmesini dilediler.

İftar sonrasında ikramlar eşliğinde sohbet eden katılımcılar hasret giderdiler.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top