ESADER Yaz Kur’an Kursu Finali Yapıldı

ESADER Yaz Kur’an Kursu Finali Yapıldı

Esenler Adıyamanlılar Derneği (ESADER), bu yıl dördüncüsünü düzenlediği  Yaz Kur’an Kursu finalini Esenler Kültür Merkezi’nde 300 kursiyer ve ebeveynlerinin katıldığı muhteşem bir gösteriyle sonlandırdı.

Esenler Adıyamanlılar Derneği’nin  Esenler Müftülüğü ile birlikte dört yıldır düzenlediği Yaz Kur’an Kursu’na bu yıl 300 öğrenci katıldı.

Yaz Kur’an Kursu her yıl olduğu gibi bu yıl da kursiyerler, aileleri ve ESADER Yönetiminin katıldığı bir piknik organizasyonuyla sona erdi.  Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen final programıyla kursiyerler hazırladıkları gösteriyi katılımcılara sergilediler. Kursta öğrendiklerini ailelerine ve katılımcılara hazırladıkları bir dizi gösteriyle sergileyen çocukları katılımcılar uzun süre ayakta alkışladılar.

Programa AK Parti Adıyaman Milletvekili M.Fatih Toprak, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Esenler Belediye Başkanı  M. Tevfik Göksu, ESADER Başkanı Mehmet Turmuş, ESADER Kurucu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, ESADER yönetim kurulu üyeleri, kursiyerlerin aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Duygusal anların yaşandığı programda Kur’an Kursu öğrencileri öğretmenler nezaretinde ilahiler söylediler, şiirler okuyarak başarılı bir performans sergilediler.

Sunuculuğunu radyo programcısı Yasin Şahin’in yaptığı programda bir selamlama konuşması yapan ESADER Başkanı Mehmet Turmuş, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. 4 Yıldır düzenlenen Yaz Kur’an Kursunun her yıl daha büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Güzel işlere imza atan ve kursa maddi ve manevi katkı sunan herkese teşekkür eden Turmuş, sosyal hayatın içerisinde aktif bir dernek anlayışıyla hizmet etmeye devam edeceğiz dedi.

Daha sonra birer selamlama konuşması yapan Esenler Belediye Başkanı  M. Tevfik Göksu, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, ve AK Parti Adıyaman Milletvekili M.Fatih Toprak SYK’ların sosyal hayat içerisindeki önemine vurgu yaptılar. ESADER’in bölgede en etkin sivil topluk kuruluşlarından bir olduğunu ifade eden konuşmacılar, programda emeği geçenleri tebrik ederek başarılarının devamını dilediler.

Kursiyerlerin gösterisinin ardından 2018 yılı Yaz Kur’an Kursunun başarılı öğrencilerine  protokol üyeleri hediyeler takdim ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir