Sultangazi

Erdoğan’dan şampiyon ilçe Sincik’e ziyaret

Erdoğan’dan şampiyon ilçe Sincik’e ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisine yüzde 95,7 oranında oy veren ‘şampiyon ilçe’ Sincik’i ziyaret ederek verdiği sözü yerine getirdi.

Sincik, 2014 yılında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 95,7 oranında oy vermişti. Sincik ilçesinde oy kullanan 8 bin 874 kişinin 8 bin 507’si Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdi. Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra şampiyon ilçe Sincik’i ziyaret edeceğini söyleyen Erdoğan,  sözünü yerine getirdi.

Yurdun bir çok bölgesinde ikamet eden Sinciklililer memleketlerine akın ederken Türkiye’nin birçok bölgesinde faaliyet gösteren Çiğköfteciler Derneği (Çiğ-Der) , Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın  Sincik ziyaretinde  2 ton çiğköfte ikram etti.

Adıyaman dışında Adıyamanlıların en yoğun yaşadığı  ilçe olan İstanbul Sultangazi’den de çok sayıda  katılım vardı. AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Civan Dağlar ve ekibinin de katıldığı etkinlikte Sultangazi’den Adıyamanlı iş sanat ve siyaset arenasının tanınmış isimleride katıldılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sincik ilçesinde vatandaşlara seslendi. Kendisine sultan yakıştırması yapanlara”Ben ne sultanım ne ağa. Hizmetkarım” diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti;

AĞALAR İSTEDİ DİYE HALK İSTEDİ DİYE YAPTIK

“Bu fakir hiçbir zaman Sultan olma gayretinde olmadı. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz demişizdir. Sultanlık derdinde olanlar yıllarca burada ağalık postu sattılar. Ben ne ağayım ne sultanım. Gün ola harman ola biz de ölecek miyiz? Ben İmam Hatip mezunuyum. Biz ne dedik? İmam Hatipli’nin ayağına pranga bağlayacaksın sonra koş diyeceksin? Benim başörtülü kızlarım istediği üniversiteye gidebiliyor mu? Artık düz liselerde bile başörtülü kızlarımız okuyabiliyor mu? Peygamber’imizin hayatı ders olarak okutulabiliyor mu? Ağalar istedi diye değil halk istedi diye yaptık.

SİZİ KORKUTMAK İSTEYEBİLİRLER

Şimdi değerli kardeşlerim bakınız, terör örgütünün arkasında olduğu parti diyor ki bizim kabemiz Taksim’dir. Geçmişte de CHP diyordu ki Kabe Arab’ın olsun bize Çankaya yeter diyor. Bizim Kabe’miz Mekke’den başka kabemiz yok. Kur’an-ı Kerim’in Kürtçe mealini diyanet bana gönderdi. Ben de gittiğim yerde gösteriyorum. Kur’an Arapça inmiştir. Ama ona sorsa Kur’an Kürtçe inmiştir. 7 Haziran bir dönüm noktasıdır. Sizi korkutmak isteyebilirler. Bunlar 50’ye yakın gencimizin ölümüne neden oldular. Yasin Börü’yü 5. kattan aşağı attılar. Ondan sonra gövdesini başını taşla ezdiler. Yasin Börü de Kürt’tü.

BENİM İÇİN CUMHURBAŞKANI İÇERİDEKİ MURSİ’DİR

Bugün bir gazetede evlatları öldürülen anneler terör örgütünün temsilcilerine beddua ediyorlar. Bizim evlatlarımız bunların yüzünden öldü diyorlar. Biz sadece Allah’ın huzurunda eğiliriz, firavunların karşısında eğilmeyiz. Mısır’da ben Sisi’yi Cumhurbaşkanı olarak tanımıyorum. Benim için Cumhurbaşkanı içerideki Mursi’dir. İdama mahkum etseniz ne yazar ya. Onların idamı şahsiyetlidir, onurludur.

İnşallah bugün 400 yataklı Adıyaman Devlet Hastanesi’nin açılışını da yapıyoruz. Sincik’e elimiz boş gelmedik. Bugün sadece toplamını söyleyeceğim 142 trilyonluk yatırımın da resmi açılışını yapmış oluyoruz.

SİNCİK ÇİĞ KÖFTENİN MERKEZİDİR

Sincik aynı zamanda çiğ köftenin merkezidir.  Ülke ekonomisine katkı sunuyor  yurt dışına da ithal ediyorsunuz. Burası yurt dışına da insan yetiştiriyor. Damak tadından girdik mi gidilmeyecek yer yok.” diyen Erdoğan genel seçimler de de Sincik’in rekor kıracağına inandığını söyleyerek,  ‘7 Haziran için yeni Türkiye’ye hazır mısınız? Yeni Anayasaya hazır mısınız? Başkanlık sistemine hazır mısınız? Bunlar garip gurebanın değil ağaların partisi olmuşlar. Şimdiden diyorum ki biz rabiamızı yapalım. Tek millet, tek bayrak olarak ülkemize hizmet edelim. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” Şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan toplu açılış yapacağı yatırımlardan bahsetti.

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top