İstanbul'daki Adıyamanlılar

Erdoğan’a Rekor Oy Adıyaman’dan

erdoganin_rekor_kirdigi_ilce

Erdoğan’a Rekor Oy Adıyaman’dan

 

Erdoğan’a Rekor Oy Adıyaman’dan. 2011 genel seçiminde %91,53’lük oy oranı ile AK Parti’nin şampiyon ilçesi olan Sincik ilçesi, bu kez Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği %96’lık tarihî rekor ile seçime damga vuran ilçe oldu.

Türkiye’deki çiğ köftecilerin ana yurdu olan Sincik ilçesinde Erdoğan’a yaklaşık 8.800 seçmenin 8.500’ü oyunu verip %96 oranında destek çıkarak ikinci kez Türkiye’de ilçeler arası rekor kırması, Adıyaman’da büyük bir sevinç yarattı. Bu oy aranı ile Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi olan Güneysu ilçesinden bile daha yüksek aldı. Güneysu’da Erdoğan, %92 oranında oy almıştı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Adıyaman’ın ismini altın harflerle yazdırmayı başaran Sincik’teki seçim zaferi, sadece Adıyaman’da ki Adıyamanlıları değil, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde yaşayan Adıyamanlıları da sevince boğdu. Adıyamanlı bazı siyasetçi ve sivil toplum kuruluşlarının önde gelen bazı isimleri ise konuyla ilgili düşüncelerini dile getirerek, bu tarihi anı kendilerine yaşatan Sinciklilere teşekkür borçlu olduğunu ifade ettiler.

İ. Halil FIRAT (AK Parti Adıyaman İl Başkanı)

“Adıyamanlılar yine üzerine düşeni yapmıştır”

Bu seçimde %70’lik oy oranıyla Adıyamanlıların, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktığını bir kez daha göstermiştir. En önemli sevindirici yanı ise hiç kuşkusuz yine her zamanki gibi Sincik ilçemiz %96’lık bir sonuçla Türkiye rekorunu kırmış olmasıdır. Hepimizin gurur abidesi olan Sincik ilçemizin bu durumundan büyük bir memnuniyet duyduk. İnşallah bu sonuç hem ülkemize hem de milletimize hayırlara vesile olur. Kurulduğu günden bu yana AK Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a hep büyük teveccüh gösteren Adıyamanlı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Biz de İl Teşkilatı olarak elimizden geleni yaptık. Bundan sonrası için ülkemizin önü daha da açık olacaktır.

Ahmet AYDIN (AK Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili)
“10 Ağustos, yeni Türkiye’nin doğum günüdür”

Sincikli hemşehrilerimizin Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye karşı teveccühünün ne denli olduğunu daha evvelki seçimlerde de rüştünü ispatlayarak kendini göstermişti. Türkiye yolunda iradelerini bir kez daha ortaya koymanın onurunu yaşadılar. 2011’de yapılan genel seçimde olduğu gibi, Cumhurbaşkanlığı seçiminde de milli iradeye sahip çıkma yolundaki kararlılığını takdirle karşıladık. Ayrıca milli iradeden yana tavrını ortaya koyan bütün Türk halkına ve Adıyamanlı hemşehrilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 10 Ağustos, yeni Türkiye’nin doğum günüdür. Bu seçimde statüko ve vesayet kaybetmiştir. Kazanan Türkiye olmuştur. Geleceğimiz aydınlıktır. İnşallah, 2023 ve 2071 hedefine de hep birlikte ulaşmış oluruz. Teveccühünden dolayı bütün Adıyamanlı ve Sincikli hemşehrilerime teşekkürlerimi sunarım.

Mehmet Tevfik GÖKSU (Esenler Belediye Başkanı)
“Düşünce iklimi örtüşünce ortaya güzel sonuçlar çıkıyor”

Adıyaman’ın birçok ikliminin Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın düşünce iklimiyle örtüştüğünü görüyoruz. Başbakanımızın duyarlılığı ve değerler kümesindeki sosyal ve kültürel heyecanını buna bağlıyorum. Bu iklim, aynı rüzgâr etrafında oluşunca ortaya büyük bir sinerji meydana geliyor. Bu da doğal olarak sandığa yansıyor. Unutulmamalıdır ki, bugüne kadar yerli ve milli siyasete en büyük desteği veren illerin başında Adıyaman gelmektedir. Bunun da en bariz örneği güzel ve şirin ilçemiz Sincik’tir. Daha evvelki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de %96 ile Türkiye’deki ilçeler arasında birinciliğini kimseye kaptırmayarak kendini kanıtlamıştır. Sincik ilçemiz, dün olduğu gibi bugün de milli ve yerli siyasete en çok katkı bulunan ilçelerimizin başında yer almaktadır. Duyarlılığından dolayı bütün Sincik halkına şükranlarımı sunuyorum.

Mehmet KORKUT (Sincik Belediye Başkanı)
“Sincik, istikrarı ve toplumsal barışı tercih etmiştir”

Sincik halkı, 2011 yılındaki genel seçimde olduğu gibi, Cumhurbaşkanı seçiminde de Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a %96 gibi kırılması güç bir rekora imza atarak sahip çıkmıştır. Reyini her zaman özgürce kullanan Sincik halkı bu sonuçla istikrarı, ekonomik kalkınmayı, toplumsal barışı, özgürlüğü ve demokrasiyi tercih etmiştir. Yeni Türkiye’nin güçlü bir lider ile yola çıkmasını benimsemiştir. Bundan sonraki süreçte de değişen dünyada sınırların yeniden şekillendiği Orta Doğu’da ülkemizi temsil edecek olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile daha fazla rol üstleneceğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanlık seçiminin ülkemize, Adıyaman’ımıza ve Sincik ilçemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Mahmut GÖKSU (AK Parti Teşkilat Başkan Vekili)
“Bize bu onuru yaşatan Sincik halkına müteşekkiriz”

Tarihî bir seçim niteliğine sahip Cumhur’un Başkanını seçtiği bu Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a milletimizin desteği herkesi onurlandırmıştır. Türkiye’de güven ve istikrar ve 12 yıl yapılan hizmetler millet tarafından takdir toplamıştır. Adıyaman’ın verdiği destek, kayda değer önemli bir destek olmakla beraber Sincik ilçemizin %96 gibi bir rekora imza atması herkesin dikkatini çekmiş ve teşekkür etmişlerdir. Bize bu onuru yaşatan Sincik halkımıza ve ilçe teşkilatımıza yürekten teşekkür eder; tüm Adıyaman halkımızı ve Sinciklileri saygıyla selamlarım. Sincik, bu rekorla ismini tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

Ömer ÖZKARTAL (Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı)
“Sincik, kendine yakışanı yapmıştır”

Gerek 2011 genel seçiminde ve gerekse 2012 yılındaki referandumunda ilçeler arası Türkiye rekorunu elinde bulunduran Sincikli hemşehrilerimizin Cumhurbaşkanlığı seçiminde de aynı teveccühü göstermesinden büyük bir memnuniyet duyduk. Sinciklilerin ortaya koyduğu irade ile kendine yakışanı yaptığına inanıyorum. Zaten çiğ köftecilerin ana yurdunda böylesi bir tablo yakışır. Türkiye rekorunu elinde bulunduran ve bunu kimseyle paylaşmayan bütün Sincikli gönüldaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu seçimin galibi Türkiye’dir ve millettin kendisidir. Seçimin gelecekte toplumsal barışı da katkı sunacağına inancım tamdır. Seçimin ülkemize ve Adıyaman’ımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Hamit PEKER (Sincik Dernek Başkanı)
“Sincik ilçemiz, kendine yakışanı yapmıştır”

Sincik ilçemiz, muhafazakâr bir yapıda olup, AK Parti eksenli bir düşünceye hâkim bir yapıya sahiptir. Geçen genel seçimde olduğu gibi bu seçimde de istikrardan yana tercini yapmış olması, bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Kısacası Sincik halkı kendisine yakışanı yapmıştır. Seçimin hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Cemil KESKİN (Sincik Gönüllüleri Onursal Başkanı)
“Bu, bir sevda işidir”

Sincik halkı bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de Recep Tayyip Erdoğan’a karşı ayrı bir sevgi ve sevdanın olduğunu gösterdi. Bu seçim ilk şampiyonluğumuz değildir. Daha evvel 2011 genel seçiminde ve 2012 referandumunda da Türkiye’de ilçeler arası şampiyon olmuştuk. Sincikli vatandaşlarımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı platonik bir sevdaya bürünmüş. Ama bu sevgi ve sevda tek taraflı olmaması gerekir. En güzel sevgi, karşılıklı olan sevgidir. AK Parti iktidarı döneminde her seçimde üzerine düşen görevini fazlasıyla yerine getiren Sincik ilçemiz, artık hizmet bekliyor. Bugüne kadar beklenen hizmeti alamayan ilçemizin de bundan böyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle yüzü güleceğine inanıyorum. Bu seçimin ülkemize ve Adıyaman’ımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top