Genel

Erdoğan, Kutlu Doğum etkinliğinde konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenleyeceği ‘Kutlu Doğum” etkinliğinde konuştu.

İşte Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları…

-Hz. Peygamber oturuşu, kalkışı duruşu, tavrı, sözüyle tam anlamıyla bir hikmetti.

-Eğer şahsıma 12 yıldır başbakanlığımda en mutlu eden şey nedir diye sorsalar, bunu söyle bakalım derseler, İmam hatip okullarına yeniden can suyu vermek şerefi yetecektir.İmam Hatip okullarının can bulmasına hizmetkarlık etme şerefinde bulundum.

-Aslolan geriye fani eserler değil baki eserler bırakabilmektir. Yardılmışların en şereflisi insana eserler bırakarak inşallah kıyamete kadar kapanmayacak amel defterleriyle kucaklaşmak bizim gayemizdir.

-Dikkat edin birileri değil Allah kitabı ve sevgili habibi, O’nun sünneti. Ne diyorlar? Pensilvanya’daki zat söylediyse doğrudur. Böyle bir şey söylemek itikadi noktada insanı sapkınlığa götürür. O sadece sevgili peygamberimize aitti.

-Bir müslümana kardeşinin kanı da malı da helal olmaz.

-Gençler! Filistin senin kardeşindir. Somali, Irak, Afganistan öz kardeşindir.

-Müslümanlar birbirini incitmez. Kardeşler birbirine kem gözle bakmaz. Kürt, Türk, Arap, Çerkez diye aralarına duvar örmezler.

-Müminler kardeşlerinin kuyusunu kazmazlar.

-Müslümanlar kardeşlerini sırtlarından hançerlemezler gidip batı’ya şikayet etmezler.

-Başörtüsüne sırtını dönüp, zalimlere tebessüm edenler Arafat’a sırtını dönenlerdir. İnsana dair ne kadar şerefli değer varsa hepsine saygısızlık etmişlerdir. Emin olunuz hiçbir ihanet o zalimlerin yanına kalmamıştır tarihte.

-Müslümanların seslerini gizlice dinleyenler, gözetleyenler, insana ait şerefli değerlerin hepsine saygısızlık ediyor.

-Hiç bir ihanet o hainlerin yanına kar kalmamıştır.

-Allah’ın kitabına kastedenler onları istismara yeltenenler kaybetmeye mahkumdur. Bugün de kaybetmişlerdir.

-Birilerinin yaptığı gibi onlar için beddua değil onlar için gece gündüz dualar etmenizi sizlerden riza ediyorum. Onların da gerçeği görebilmesi için nasıl aldatıldıklarını idrak edebilmeleri için onlara şefkatle merhametle yaklaşmanızı sizlerden rica ediyorum.

-Dualardan umudunu kesen milletin ayakta kalma şansı yoktur.

-Sevgili evlatlarım siz bu topraklarda parya değlsiniz garip değilsiniz.

-Bu ülkenin sahibi belli zümreler çeteler değil 77 milyonun tamamıdır.

-Bize kitabımızı, Kuran’ı harfleri unutturmak, bizim değerlerimizden koparmak istediler. İnanıyorsanız muhakkak üstünsünüz. Kendinizi 2.,3. Sınıf hissetmeyeceksiniz. Siz bu salonla olanlar veya olmayanlar Türkiye’nin tüm gençliğiyle bu vatanın, bu devletin sahiplerisiniz. Sevgili gençler artık sizlere evlatlarım diyebilirim değil mi. Sevgili evlatlarım siz bu topraklarda sığıntı değilsiniz ki. Garip değilsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top