Sultangazi

Erbakan Vakfı Sultangazi dualar ile açıldı

Erbakan Vakfı Sultangazi dualar ile açıldı

“Yeniden Büyük Türkiye” konulu konferansa katılmak üzere Sultangazi’ye gelen Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Erbakan Vakfı Sultangazi temsilciliğinin açılışını yaptı.

Erbakan Vakfı’nın Sultangazi temsilciliğinin açılışı, Vakfın Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.”Yeniden Büyük Türkiye” konulu konferans için Sultangazi’ye gelen Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, konferans öncesi Sultangazi temsilciliğinin açılışını yaptı.

erbakan vakfı sultangazi açıldı (74)

Sultangazi Tarihi bir ana tanıklık ediyor 

Açılışta konuşan Erbakan hayat ,iman ve cihat temel alınarak  kurulduğunu ifade ederek başlayan Vakfı’nın önemine, faaliyetlerine ve Milli Görüş düşüncesine vurgu yapan Fatih Erbakan, vakfın Türkiye’nin en etkili, en canlı vakıflardan birisi olduğunu söyledi. Sultangazililerin tarihi bir ana tanıklık ettiğine dikkat çeken Fatih Erbakan, “Erbakan Vakfı’nın burada açılıyor  olması sultangazililer için son derece önemlidir ve hayatidir. Sultangazi bugün tarihi bir ana tanıklık etmektedir. Bu herhangi bir kurumun, kuruluşun açılışı değildir. Bölgemizi, İslam alemini, bütün insanlığı yaşamış olduğu siyasi, ekonomik, askeri sıkıntılardan ve zulümlerden kurtarmanın ilacına sahip olan, o zihniyetin temsilcisi Erbakan Vakfımızın açılış merasimidir.” Dedi.

Bölge yangın yerine döndü 

Konuşmasında uluslararası güçlerin Büyük Ortadoğu Projesi ile İslam ülkelerini bölmeye çalıştığını, bu coğrafyada küçük devletçikler kurmak istediklerini ifade ederek sürdüren Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan şöyle konuştu; “Küresel güçler, ırkçı emperyalizm diye adlandırdığımız dış güçler Büyük Ortadoğu Projesi’ni yani diğer adıyla büyük İsrail Projesi’ni bütün hızıyla bölgemizde ve ülkemizin üzerinde sürdürmektedirler. Büyük İsrail projesinin yürümesi için küçük devletler kurulması gerekmektedir. Türkiye’de dahil olmak üzere bölgedeki Müslüman ülkelerin bölünüp, parçalanması ve daha küçük devletçikler, gücü kuvveti olmayan, etkisi olmayan, bölünmüş, parçalanmış küçük devletçikler haline gelmesi gerekmektedir. Bunun yapılabilmesi için savaşın devletlerarasında değil, bu devletlerin kendi içerisinde çıkartılması gerekmektedir. Bunun olabilmesi için mikro milliyetçiliğin yani İslam ülkeleri içerisinde yıllardan beri kardeş olan Müslümanlar arasında ırkçılık hastalığının tezahür edilmesi gerekmektedir. Bunu dış güçler yılardan beri yaptıkları planlar çerçevesinde gerçekleştirmedirler. Türk’ü Kürt’e, Arap’ı Türk’e düşman etmek ve böylece mikro milliyetçilik hastalığıyla bölgeyi bir yangın yerine çevirmeye çalışmaktadırlar.”

suriye  bölünmek istaniyor 

Suriye’yi dörde bölerek, bu bölgedeki birliğin bozulmak istendiğini de anlatan Fatih Erbakan,“Bununla birlikte mezhep çatışmalarının yapılması gereklidir ki, Müslüman ülkeler kendi içerisinde bir biriyle savaşsın. Bunun sonucunda Suniler Şiilere düşman edilmekte, Şiiler Sunilere düşman edilmekte, suni dünyası dahi kendi içerisinde parçalara bölünmeye çalışılmaktadır.  Bunun sonucunda gidilmek istenen nokta Suriye’nin dört parçaya bölünmesi. Kürt, Nasayri, Sünni, Dürzi olmak üzere dörde bölünmüş, paramparça, darmadağınık olmuş gücünü ve etkisini kaybetmiş bir Suriye haline getirilmesi istenmektedir. Libya’da üç parça haline getirilmek istenmektedir. Irak zaten hali hazırda üçe bölünmüştür. Kıbrıs’ta ise Rum hakimiyetinin sağlanması hedefleniyor. Büyük Ortadoğu Projesi’nin maksadı Ortadoğu’da ve Afrika’da büyük, güçlü, bağımsız bir Müslüman devlet otoritesinin kalmamasıdır.” İfade etti

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top