Engin Akel, İstanbul’da STK’ları Ziyaret Ederek Destek İstedi

AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel İstanbul’da hafta sonu bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Akel cumartesi günü AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ile birlikte gerçekleştirilen ziyaretlerine Pazar günü beraberindeki heyetle birlikte devam etti.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel’in İstanbul ziyaretlerine eşlik ederek AK Parti ve Akel için hemşehrilerinden destek istedi. Cumartesi günü Ahmet Aydın ile birlikte Adıyamanlılar Vakfı, Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) derneklerini ziyaret eden Akel, Alidam Köyü Dernek lokalinin açılış törenine katıldı. Ziyaretlerde AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti iktidarında Adıyaman’a büyük yatırımlar yaptıklarını hatırlatarak, yerel yönetimin AK Partili olmasının hizmet noktasında avantajlarının olduğunu belirtti. AK Parti ve Akel’e destek isteyen Aydın bu seçimlerde bir oyun bile çok önemli olduğunu belirtti.

Pazar Günü Gaziosmanpaşa, Arnavutköy, Sultangazi Adıyamanlılar Derneği, Narinceliler, Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD), Koçtepe(Hopak) ve Canbeyliler  Derneğini Meclis Üyesi Adayları Sırrı Öztürk, Ömer Yılancı, Bünyamin Balcı ile birlikte ziyaret eden Akel, projelerinden bahsederek hemşehrilerinin desteğini istedi. İstanbul’da yaşayan hemşehrilerinin sayısının Kahta’da yaşayanlar kadar olduğunu belirten Akel, seçim çalışmalarında İstanbul’un önemine vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir