Sultangazi

Engelliler Turnuvası Başladı

Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında spor turnuvası başladı. Habibler Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen “5. Geleneksel Zihin Engelliler Spor Oyunları Turnuvasında” engelli öğrenciler, kıyasıya mücadele etti. Bu heyecana ortak olan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, engellilerle birlikte çomak oyunu oynadı.

Sultangazi Belediyesi, Engelliler Haftası dolayısıyla, “Engelsiz Turnuva” düzenledi. Habibler Anadolu Lisesi’nde yapılan turnuvaya Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü  İbrahim Demir ile engelli sporcular ve aileleri katıldı.

Program Cumhuriyet İlkokulu özel eğitim sınıfı dans grubunun hazırladığı gösteriyle başladı. Dostluk İlkokulu özel eğitim sınıfı öğrencilerinin şiirlerini okumasıyla devam eden programda, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, engelli öğrencilerle çomak oyunu oynadı.

Turnuvada konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, engellilere yönelik faaliyetlere destek veren Sultangazi Belediyesi’ne teşekkür etti. Engelliler için son 10 yılda ciddi adımlar atıldığını kaydeden Demir, “Engellilerin sosyal ve ekonomik sıkıntılarının aşılmasında destek olan bir sosyal devlet anlayışı var. Engellilerimizin turnuva boyunca mutluluk ve başarılarının eksik olmamasını diliyorum” dedi.

Programda konuşan Başkan Altunay ise engellilere yönelik sosyal, ekonomik ve sağlık alanındaki desteklerle iyileştirmeler yapıldığına dikkat çekti.  Zihin Engelli Spor Oyunları Turnuvası gibi düzenledikleri çeşitli etkinlikler ile toplumsal farkındalığı arttırdıklarına vurgu yapan Başkan Altunay, “Turnuvadaki oyunlarda engellilerin; denge, koordinasyon ve takım çalışmalarıyla öz güven kazanmalarını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Altunay daha sonra Kaymakam Ali Uslanmaz ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Demir’e katkılarından dolayı çiçek takdim etti.

Turnuvanın ilk gününde engelli sporcular heyecanlı dakikalar yaşayarak, takımlarının birincilik alması için kıyasıya mücadele etti.  25 ilkokulun özel eğitim sınıflarındaki öğrencilerin katıldığı turnuvada çomak oyununun yanı sıra şişe devirmece, hedef 12 ve bayrak yarışı yapılacak.

16 Mayıs Cuma gününe kadar sürecek turnuvada dereceye girenlere ise ödülleri Venedik Salon’da verilecek.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top