Bağcılar

Engelli Milli Sporcularımız İtalya’da Rekorlara İmza Attılar

Engelli Milli Sporcularımız İtalya’da Rekorlara İmza Attılar

ENGELLİ MİLLİ SPORCULARIMIZ İTALYA’DA REKORLARA İMZA ATTILAR

Bağcılar Belediyesi Engelliler Atletizm Takımı’nın milli sporcuları İtalya’da düzenlenen Uluslararası Atletizm Yarışması’ndan da madalyalarla döndüler. Başarılı sporcular böylece Dünya Şampiyonası’na katılma başarısını elde ettiler.

ENGELLİ MİLLİ SPORCULARIMIZ İTALYA’DA REKORLARA İMZA ATTILAR

İtalya’nın Gresetto kentinde 12-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Uluslar arası Atletizm Yarışması’na katılan milli sporcular Hamza Doğan, Hamide Kurt ve Zübeyde Süpürgeci, ülkemize madalyalarla döndüler. Sporcular, bu başarılarıyla Katar’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandılar.

Çekişmeli geçe müsabakada başarılı bir performans sergileyen milli sporcu Hamza Doğan gülle atmada Türkiye rekoru kırdı. Cirit atmada da birincilik kürsüsüne çıkan Doğan, büyük bir başarıya imza attı. 100 metrede yarışan Hamide Kurt ile 400 metrede yarışan Zübeyde Süpürgeci de yine ipi birincilikle göğüslediler.

ENGELLİ MİLLİ SPORCULARIMIZ İTALYA’DA REKORLARA İMZA ATTILAR2

 “SPORCULARIMIZ ENGEL TANIMIYORLAR”

Engelli milli sporcuları başarılarından dolayı kutlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, engelli sporcuların daha önce de Avrupa şampiyonluğu elde ettiklerini ve İstanbul Maratonu’nda da birincilik kürsüsüne çıkmayı başardıklarını hatırlattı. Sporcuların yeni bir başarıya daha ulaşarak Bağcılar’a gurur yaşattıklarını ifade eden Çağırıcı, “Sporcularımızı bu büyük başarılarından dolayı kutluyorum. İnşallah Ekim ayında Katar’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’ndan da madalyalarla döneceklerine inanıyorum.” dedi.

ENGELLİ MİLLİ SPORCULARIMIZ İTALYA’DA REKORLARA İMZA ATTILAR3

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top