En Genç Meclis Üyesi Aday Adayı Mehmet Karataş Başvurusunu Yaptı

En Genç Meclis Üyesi Aday Adayı Mehmet Karataş Başvurusunu Yaptı

AK Parti Sultangazi’de belediye meclis üyeliği aday adaylığı müracaatları devam ediyor. Adıyaman Gerger Sutepe Köyü Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karataş yıllardır hizmet ettiği AK Parti davasında gençlerin belediye meclisindeki temsilcisi olmak için aday adayı oldu. 1996 doğumlu Mehmet Karataş, şimdiye kadar başvuru yapan isimler arasında en genç aday adayı unvanını elinde bulunduruyor.

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığına başvuru dosyasını teslim eden Mehmet Karataş’a Sutepe Köyü Derneği Başkanı aynı zamanda Adıyaman Uluçınar Derneği’nin de başkanlığını yürüten Mustafa Karataş ile Adıyaman Uluçınar Derneği Başkan Yardımcısı Hulusi Kızılkaya eşlik etti.

Sultangazi’nin tanınmış ailelerinden Karataş ailesine mensup olan Mehmet Karataş başvurusunun ardından yaptığı açıklamada “Gönül verdiğim, 3 yıldır bizzat görev yaptığım partim AK Parti’den Sultangazi Belediye Meclis Üyesi olmak, gençlerin istek ve taleplerini meclise ileterek çözüm sunmak için bugün burada müracaatımı gerçekleştiriyorum. Partim uygun görüp görev verirse en iyi şekilde davamızın temsilcisi olacağım.” ifadelerini kaydetti.

Başvurunun ardından Aday Adayı Mehmet Karataş ve beraberindekiler İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’u ziyaret etti.

MEHMET KARATAŞ KİMDİR?

1996 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokulu İstiklal İlkokulunda, Ortaokulu Şehit Öğretmenler Ortaokulu’nda okudu. Lise eğitimini ise Dr. Sadık Ahmet Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde Lisans eğitimine devam ediyor.

GÖLTAŞ Gıda ve KARGÖL Gıda firmalarında müdürlük yapmaktadır.

4 yıldır Adıyaman ili Gerger ilçesi Sutepe Köyü Derneği Gençlik Komisyon Başkanlığını, 3 yıldır ise AK Parti Sultangazi 75. Yıl Mahallesi Gençlik Kolları üyesi olarak Tanıtım ve Medya mahalle birim başkanlığı görevini yürütmektedir. Adıyaman Uluçınar Derneği kurucu üyesidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir