Genel

Emitt Fuarında Nemrut Dağı Krizi Yaşandı

Emitt Fuarında Nemrut Dağı Krizi Yaşandı

22-25 Ocak tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap’ta düzenlenen ve bu yıl 19.’su gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı sona erdi. Fakat Adıyaman İle Malatya arasında Yaşanan Nemrut ağı Krizi devam ediyor.

emitt-fuarı-nemrut dağı kriziIMG_2533

Fuar organizasyonu tarafından EMITT’i en iyi tanıtan il ödülünü Adıyaman aldı. Yaptıkları tanıtım ataklarıyla en iyi il ödülü plaketi Vali Mahmut Demirtaş’a sunulmak üzere Vali Yardımcısı Murat Süzen’e takdim edildi.

Adıyaman, EMITT turizm fuarında gerek verdiği resepsiyonla gerekse standın görselliği ile yaptığı etkin tanıtımla fuarın yıldızı oldu.

İsatnbul’da bulunan 70’in üzerinde Sivil Toplum Kuruluşların katıldığı fuarda alanı gezerken Malatya standının da Nemrut Dağının görsellerini kullanarak tanıtım yapıldığını görülünce ‘3 Ocak Cumartesi STK lar bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

Nemrut Dağının yıllar önce yine Malatyanın mı Adıyamanın diyerek tartışılırken o yılların tek Derneği olan Adıyamanlılar Derneği konuya el atmıştı.
Adıyamanlılar Derneği Başkanı Mehmet Deniz İstanbul ‘dan Kanaat önderlerinde toplayarak Adıyaman’a gitmişti ve Nemrut Dağı Adıyaman’ındır diyerek Dava açmıştı ve Mahkemeyi kazanmış Nemrut Dağının Tapusunu alarak Gelmişlerdi.
Bugün ise Nemrut Dağının Görsellerini kullanan Malatya standına cevaben 23 ocak Cumartesi günü STK lar ve İşadamları bir araya gelerek Basın açıklaması yaptılar.

emitt-fuarı-nemrut dağı kriziDSC_0350
STK ‘lar adına Basın Açıklaması Yapan Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet Deniz Nemrut Dağının büyütülmüş tapu görselini gösterek “işte Tapu İşte Adıyaman Nemrut Dağı Adıyamanındır. Malatya’nın Nemrut Dağını kendi il sınırları içindeymiş gibi stant’ında tanıtım yapmasına bir anlam veremiyoruz. Zaten Nemrut Dağı Malatya tarafından ziyaret ediliyor sonuçta Türkiye ait bir değer fakat Malatya’ya aitmiş gibi tanıtılmasına karşıyız “diyerek devam etti

2011 Yılında ilk çektiğimiz Emitt fuarı o zaman’da çok ilgi görmüştü


EMİTT FUARI 2011

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top