Dursun, Herkes Hizmeti Eşit Alacak

Dursun, Herkes Hizmeti Eşit Alacak

AK Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Reşat Şahin’in düzenlediği istişare dayanışma ve destek gecesine dostları ve ailesi yoğun ilgi gösterdiler. Toplantıya katılan AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, ‘Adil ve toplumun tamamını kucaklayan, hiç kimseye ayrıcalık tanımadan herkese eşit hizmet götüreceğiz’ dedi.

Sultangazi Belediyesi Sultançiftliği Hizmet Tesislerinde yapılan “Reşat Şahin ve Dostlarının İstişare Dayanışma ve Destek Gecesi”ne dostları ve akrabaları yoğun ilgi gösterdiler.

Katılımcıları kapıda karşılayan Reşat Şahin ve ailesi, program boyunca misafirleriyle yakından ilgilendiler.

İstişare toplantısına AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, İsmetpaşa Mahallesi Muhtar Adayları Bayram Sevinçer, Mahmut Karakuş, 50. Yıl Mahallesi Muhtar Adayı Lütfü Sav, Esentepe Mahallesi Muhtar Adayı Hacı Konan, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda bir selamlama konuşması yapan AK Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Reşat Şahin, yoğun katılımdan dolayı katılımcılara teşekkür etti. Şahin,”Sultangazi Belediye Başkan Adayı olan hemşehrimiz Av. Abdurrahman Dursun’a başarılar diliyorum. Yerel yönetimde güzel işler yapacağına, Sultangazi ve Sultangazililere yakışır bir başkan olacağına inancımız tamdır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hiçbir yerde garip ve guraba sahipsiz kalmasın diyor. Başkanımız Abdurrrahman Dursun’da diyor ki ben birim sizler binlersiniz. Ben her yere ulaşamam sizler aracılığıyla her yere ulaşmaya çalışacağız. İnşallah birlik içerisinde başaracağız diyorum dedi.

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, “Hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Reşat abim katıldığımız için bize teşekkür etti ama asıl teşekkür etmesi gereken biziz. Siz buradaysanız bizim gelme zorunluluğumuz var. Bizim için bu bir lüks değil, avantaj değil. Bundan dolayı başta Reşat beye ve bizlere destek için buraya kadar geldiğiniz için sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Çok fazla belediye meclis üyesi adayı var. Bu günlerde herkes heyecanlı. Bu heyecanın kaynağı Sultangazi’ye hizmet etmek, bir tuğlada biz koyabilir miyiz diye herkes gayret içinde. Bu süreç bizleri son derece memnun ediyor.

DURSUN, SULTANGAZİ’DE YAŞAYAN HERKES BİZİM İÇİN AYNI DEĞERDEDİR

Bende Adıyamanlı hemşerhrilerime bu gayretleri ve destekleri için canı gönülden teşekkür ediyorum. Ama şunu söylüyorum sabah katıldığım bir toplantıda da dile getirdim. Biz artık Sultangaziliyiz. Ben Adıyamanlıyım Adıyamanlı hemşehrilerimin benim gönlümde ayrı bir yeri var. Ama Sultangaziye hizmet için varsak hemşehriliği bir tarafa bırakmamız lazım. Yapmamız gereken şey adaletle temsil etmek. Sultangazi’de yaşayan 81 ilden vatandaşımıza adaletle hizmet götürmek, Sultangazi’nin 15 mahallesine adaletle hizmet götürmek bizim boynumuzun borcu. Eğer Esentepe’de bir sokakta bir şikayet varsa orada kimin yaşadığına bakmayız. Bir kişi bize derdini anlatmak istiyorsa onun kökeniyle ilgilenmeyiz. Biz vatandaşımıza benden değilsin, bizden değilsin diye davranamayız. Sultangazi’de yaşayan 530bin vatandaşımız temsil edeceğiz. Bir de Sultangazi’de 60 bin yabancı uyruklu insan yaşamakta bunlarında sıkıntıları var, onları görmezden gelemeyiz, onlar bizlerin misafiri. Burada yaşayan herkese problemleriyle birlikte yanaşmamız gerekmekte. Bizden beklenen budur. Eskiye dönük bir beklenti varsa şikayet varsa dönüp bakmalı hataları düzeltmeli ve aynı hataya düşmemeliyiz.

HERKES HİZMETİ EŞİT ALACAK

Sultangazi’de yaşayan 350 bin seçmenin hepsine ulaşacağız. 81 ilden gelerek Sultangazi’de yaşayanların hepsi bizim için aynıdır. Şu kesim daha fazla demeden herkesin derdiyle dertlenerek çalışacağız. Bu anlayış içerisinde olacağız. Herkes hizmeti eşit alacak. Herkes adil olduğumuza adaletle davrandığımızda inşallah şahit olacaktır. Görev süremizin sonuna kadar bu şekilde davranacak gelecekle ilgili planlar yapmayacağız. Rabbim takdir ederse ol der ve olur. Rabbimizin rızasını gönlümüzden ve aklımızdan çıkarmayacağız.

5 YILDA YAPILMASI GEREKEN NE VAR İSE ONU YAPACAĞIZ

31 Martta bu görev bize verilirse asla şunu demeyeceğiz. Bir 10 yıla göre hesap yapalım demeyeceğiz. Eğer hak olan bir şey varsa yerine getirmeye gayret edeceğiz. Birileri bize kızar demeden gelecek dönemi düşünmeden bu 5 yılda yapılması gereken ne var ise onu yapmaya gayret göstereceğiz. Bir dönem daha yerimizde kalalım diye düşünmeden adaletle hizmet edeceğiz. Kimseye haksızlık etmeyecek, kimseyi kayırmayacağız. Bizim hesap vereceğimiz yer Allah’tır. Biz bu 5 yılda Allah’ın rızası için çalışacağız. 5 Yıl sonra Allah nasip ederse, milletimizde destekler ve bizi isterse biz de bu makama talip olursak o zaman devam kararı alırız. Hiçbir şeye bu günden tamam dememeliyiz. AK Parti nasıl olsa kazanacak demeden en iyisini yapmak için çalışmalıyız. Dokunmadık bir gönül bırakmadan çalışacak,  31 Martta milletimiz takdir ederse bu makama oturmak nasip olursa herkese eşit hizmet ve adaletle davranacağız. Bizden hiç kimse adaletsiz, hukuka aykırı, milletin vicdanını yaralayıcı bir hareket beklemesin talep etmesin.

Eğer biz adaletsiz davranır, birilerini kayırırsak herkes ya buraya bir Adıyamanlı geldi ve bizleri mağdur etti fakir fukarayı gözetmedi, hizmet etmedi diyemeyecek. İnanın biz düzgün olmazsak Abdurrahman Dursun’dan daha fazla Adıyamanlılar kötülenir. Bunu yapmaya kimsenin hakkı yoktur. Biz her zaman adaletli ve herkese eşit davranan, hizmet götüren bir yönetim olacağız.

Allah’ın rızası için çalışacak, fakirin, fukaranın gurabanın hep yanında olacağız. Hesabımızı Allah’a vereceksek, onun yolundan sapmadan hizmet edecek makamın hakkını vereceğiz.

5 YIL İÇERİSİNDE ULAŞAMADIĞIMIZ BİR GARİBAN KALMAYACAK

Önceliğimiz sosyal belediyecilik anlayışı olacak. Nerede ezilmiş bir kardeşimiz varsa muhakkak biz yanında olacağız. Sultangazi bize teslim edilecek ve biz  5 Yıl içerisinde ulaşamadığımız bir gariban varsa bunun hesabını vereceğimiz bildiğimiz için önceliğimiz sosyal belediyecilik olacaktır olmalıdır da. Çünkü bunun hesabını Rabbime vereceğiz.  Bu bilinçle yaşayacak hizmet edeceğiz. İşte burada hepimize görev düşecek ve yükü paylaşarak binler olarak hizmetleri hakkıyla yerine ulaştıracağız. Bu ağır bir yük , bu yükü paylaşırsak aşamayacağımız zorluk yoktur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir