Sultangazi

Dursun, Hedefimiz En Büyük Desteği Sultangazi’den Almak

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av. Abdurrahman Dursun, Adıyaman Kahta Dumlu Köyü Derneği’nin konuğu oldu. Saray Şark Sofrasında düzenlenen toplantıda  hemşehrilerinin verdiği desteğe teşekkür eden Dursun, ‘Hedefimiz  seçimlerde Sultangazi’yi İstanbul’un ilk sırasına yerleştirmektir’ dedi.

Saray Şark Sofrası’nda düzenlenen toplantıya Dumlulular ve Adıyamanlılar yoğun ilgi gösterdiler. Mekanı tamamen dolduran katılımcılar Abdurrahman Dursun’a destek sözü verdiler.

Kurkut, Dumlular Olarak Başkanımızın Yanındayız

Toplantıda ev sahibi olan Adıyaman Kahta Dumlu Köyü Derneği Başkanı Hüseyin Kurkut bir selamlama konuşmayı  yaparak, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi.  Kurkut, ‘Değerli dostlarımız biliyorsunuz hemşehrimiz olan Av. Abdurrahman Dursun’a Sultangazi Belediye başkan Adaylığı verildi. Kendisine çıktığı bu kutlu yolda başarılar diliyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun. Biz Dumlu derneği olarak başkanımıza başarılar diliyor ve her zaman yanında olduğumuzu bildiriyoruz’ dedi.

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Av Abdurrahman Dursun, katılımcıları selamlayarak bu güzel ortamı sağlayan herkese teşekkür etti. Dursun,’ Siz olmasanız, bu sofraları doldurmazsanız, programa teşrif etmezseniz; bu muhabbetin hiçbir anlamı kalmaz. Bu yüzden ben sizlere teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu süreçte hemşehrilerimizin gönlüne girmek, heyecanını hissetmek bizler için çok önemli. Heyecanımızı kaybettiğimiz anda ileriye doğru bakamayız. Heyecanımızı yenilemeli, kendimize yeni ufuklar edinmeliyiz.

Artık Bütün Enerjimizi Sultangaziye Vermek Zorundayız

Heyecanımız kaybetmediğimiz müddetçe, hedefimiz de aynı ise her zaman başarılı oluruz” diyerek kendisini tanıttı. Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı olduğunu ve bir hafta sonra  istifa edeceğini belirten Dursun, “Artık bütün enerjimizi Sultangaziye vermek zorundayız. Siz değerli hemşehrilerimi mahcup etmemeliyiz. Biz belediye başkanı olursak belli zaman sonra ismimiz unutulur. Ama şu unutulmaz. Adıyamanlı biri geldi derler işte bu unutulmaz. Eğer başarılı olursak  Adıyamanlı biri geldi güzel işler yaptı derler ve gençlerimizin önü açılır. Ama başarısız olursak bu bütün Adıyamanlılara mal edilir. Bu yüzden hemşehrilerimiz adına sorumluluğumuz büyük.  Hatta daha da ileri giderler ve bir doğulu geldi diye anımsarlar. İyi hizmet edersek artımız olur, başarısız olursak  bu başarısızlık  hepimize mal olur.

Biz Bu Makamın Emanetçisiyiz

 Nihayet bu işler geçici. Ömür boyu bu makamlar bizlerde olmayacak.  Bu makam bizlere emanet edildi, babadan miras kalmadı. Gelecekte de emaneti teslim edeceğiz. Bu makamı bizlere sayın başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından emanet olarak verdi. Bu emanete sahip çıkmak ve   davamızın lideri istediğinde de başkasına teslim etmek  bu davaya inanan bizlerin görevi. Biz bu davaya inananlarız. Her şeyi doğru yapıyoruz demek yanlış olur. Ama doğrularla yanlışları tarttığımızda bu dava doğrular tarafına ağır basar.  Biz 31 Mart’a kadar her yere ulaşmaya çalışacağız. Bizim ulaşamadığımız yerlere de sizler ulaşacak ve birlik içerisinde başarıya ulaşacağız.

Başkanımız Halkın Sesine Kulak Verdiği İçin Bizi Aday Gösterdi

Sultangazi’nin nüfusunun çoğunluğu doğulu. Ve burayı bir doğulunun yönetmesi beklentisi var. Halkımızın bu beklentisine Cumhurbaşkanımız kulak verdi ve bizleri Adıyamanlı olduğumuz için değil doğulu olduğumuz için bize bu görevi verdi ve sizden başarı bekliyorum dedi.

İstanbul’u da Alacak ve İlçemizi Güzelleştireceğiz

Keder gayrete aşıktır derler, inşallah biz gayretimizi göstereceğiz ve güzel bir kadere ulaşacağız. İstanbul’da sadece bizim kazanmamız çok önemli değil. İstanbul’un adayı değerli bir isim ve İstanbu’u da kazanmamız lazım. Cumhuriyet tarihinin en başarılı ulaştırma bakanı olan, bir zamanalar başbakanımız ve TBMM Meclis başkanı olan Binali Yıldırım.  Bütün bu makamlardan sonra benim ne işim var belediye başkanlığında dememiş, iktidara nefsini değil davasını getirmeye çalışan değerli bir dava adamı. Büyük bir devlet adamıdır, büyük bir  siyasetçidir. Her zaman büyük icraatlar yapan, gayretli ve samimi bir isim. Binali beyin İstanbul’a katacak çok şeyi var. İstanbul derken bütün ilçelere ve tabi ki Sultangazi’ye de büyük işler yapacaktır.

Hedefimiz en büyük desteği Sultangazi’den Almak

Biz istiyoruz ki seçimlerde Sultangazi’yi İstanbul’un ilk sırasına yerleştirelim. Böyle olursak elimiz çok daha güçlenir ve her istediğimizi alırız. Zaten Allah’ın izniyle Sultangazi’de AK Parti’nin kazanmama gibi bir derdi yoktur. Hedefimiz en büyük desteği Sultangazi’den vermektir. Bunun için çalışacak gayret göstereceğiz. Zaten çalışıyoruz da sabahın erken saatlerinde başlıyor gecenin geç saatlerine kadar koşturuyoruz. Çünkü gayret gösterirsek Rabbim nasip eder , boş verirsek o zaman da farklı bir tabloyla karşı karşıya kalabiliriz.

Hemşehrilerimin desteği bizim için çok önemlidir.  Bizi manevi olarak güçlendirir. Bu da bizim sorumluluğumuzu artırır. Ama birlikte aşamayacağımız engel yoktur. Yükü birlikte taşırsak bizim yükümüz hafifler ve daha güzel işler için zaman ve gücümüz olur. O zaman yolumuz da bahtımız da açık olur Allah’ın izniyle.  Dua edelim, Rabbim alacağımız kararlarda ferasetimizi ve basiretimiz artırsın” diyerek katılımcılara ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top