İstanbul'daki Adıyamanlılar

Dumlulular Piknik Şöleninde Bir Araya Geldi

Dumlulular Piknik Şöleninde Bir Araya Geldi

Adıyaman ili Kahta İlçesi Dumlu Köyü Derneği’nin Sultangazi Kent Ormanı’nda düzenlediği Geleneksel Piknik şölenine yoğun ilgi gösteren  Dumlulular, kendilerini  yalnız bırakmayan misafirleriyle güzel bir gün geçirdiler.

Adıyaman ili Kahta İlçesi Dumlu Köyü Derneği geleneksel hale getirdiği piknik şölenini bu yıl Sultangazi Kent Ormanı’nda gerçekleştirdi.

Sabah erken saatlerde piknik alanını dolduran Dumlu Köylüleri kahvaltı sonrasında hemşehrileriyle sohbetler ederek hasret giderdiler.

Sunuculuğunu Tayfun Ayaz’ın yaptığı şenlikte Yaman Adıyaman ve Haydar Ulaş’ın seslendirdiği türkülerle halaylar çeken katılımcılar, derneğin piknik komitesi tarafından organize edilen oyunlarda kıyasıya yarışarak renkli görüntüler sergilediler.

Programda bir selamlamak konuşması yapan Dumlu Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Dernek çalışmaları hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Kurkut, misafirlerine de bu güzel ortamda kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Daha sonra birer selamlama konuşması yapan STK başkanları ve Adıyamanlı siyasetçiler, bu güzel ortamda bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Birliktelikle yapılan her güzel şeyin değerinin daha fazla olduğunu belirten konuşmacılar, daha uzun süre bu tür etkinliklerin devam etmesi dileğinde bulundular.

Konuşmaların ardından halat çekme, yoğurt yeme  yarışmalarında kıyasıya yarışan Dumlulular gün bitimine kadar süren piknik şöleninde doyasıya eğlendiler.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top