İstanbul'daki Adıyamanlılar

Draksolular İftarda Bir Araya Geldi

Draksolular İftarda Bir Araya Geldi

Draksolular İftarda Bir Araya Geldi

Merkezi Sultangazi 50. Yıl Mahallesinde Bulunan Taraksu ( Drakso) Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Dernek Merkezinde iftar programı düzenledi.

Programa Adıyaman Gergerliler Federasyonu (ADIGER-FED) Başkanı Av. Ali Acar, Gergerliler Sosyal Yardımlaşma Derneği (Gersoy-Der) Başkanı Mahmut Özdemir, Başakşehir Adıyamanlılar Derneği Başkanı Mehmet Özcan, Gürgenliler Derneği Başkanı ve Sultangazi Belediye Meclis Üyesi İsmail Akkaya, Çoğuruklular Derneği (Çoğ-Der) Başkanı Nihat Saltaş, Gersoy-Der Yönetimi ile Drakso derneği üyeleri katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşma yapan Taraksu(Drakso) köyü dernek başkanı Ahmet Alak, programa iştirak eden herkese teşekkür etti. Alak” Başı Rahmet Ortası Mağfiret Sonu Cehennem Azabından Kurtuluş olan bu mübarek ayın son günlerine gelmiş bulunmaktayız. İçinde bulunduğumuz bu son günlerde Kadir Gecesini ihya edeceğiz. Şimdiden hem Kadir Gecemiz hem de Ramazan Bayramımız mübarek olsun. Geldiğiniz için tekrardan teşekkür ediyorum afiyet olsun.”dedi.

ardından Ezan-ı Muhammed’inin okunmasıyla katılımcılar orucunu açtı.

Yemekten sonra çay eşliğinde sohbet eden katılımcılar Gazze, Gerger ve Rojava‘da yaşanan son olaylar hakkında istişare etti.

 

 

GERGERLİLER FEDERASYONU VE BÜTÜN GERGERLİ DERNEKLERİN GAZZE, ROJAVA ve GERGER’LE İLGİLİ KARARLARI CUMA GÜNÜ SİTEMİZDE AÇIKLANACAKTIR.

Bizi Takip Etmeye Devam Edin…

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top