İstanbul'daki Adıyamanlılar

“DEMİRTAŞ ,GERSOY-DER’DE BARAJI AŞTI”

“DEMİRTAŞ, GERSOY-DER’DE BARAJI AŞTI”

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Güneşli’de bulunan Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (GERSOY-DER)’ini  ziyaret etti.İki bin’e yakın vatandaşın karşıladığı ziyarette binaya sığamayan halk  Demirtaşı dışarda  bekleyerek sloganlarla uğurladılar.

Demirtaş gersoyderde barajı aştıGERSOY DER DEMİRTAŞIMG_9803

programa HDP istanbul Milletvekili adayları Abdulhakim Daş,Saime Oğuzha n,Erkan Metin ,Adıyamanlılar Dernek Başkanı Mehmet Deniz,YAKAYDER bir çok STK temsilcileri  ve binayı tıkabasa dolduran ,dışarıda  Demirtaş başkanı görmek isteyen yüzlerce vatandaş katıldı

Sunuculuğunu  Yusuf Özpolat’ın yaptığı programda kısa bir selamlama konuşması yapan GERSOY-DER Başkanı Mahmut Özdemir, dernek faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Demirtaş gersoyderde barajı aştıGERSOY DER DEMİRTAŞDSC_8545

ÖZDEMİR,“HDP’NİN VİZYONUNDA KENDİMİZİ GÖRMEKTEYİZ”

Özdemir,’ Biz dernek yönetimimizi oluştururken insanlarımızın inançları, düşüncelere bakmaksızın toplumun çıkarlarını ön planda tuttuk. Bu anlamda baktığımızda HDP’nin vizyonunda kendimizi görmekteyiz.  Kimseyi dışarıda bırakmayarak, herkesi olduğu gibi kabul ederek özgürlükçü demokrasiyi savunan bu düşünceyle hep birlikte meclise ’ diyerek ziyarete katılan misafirlerine hoş geldiniz dedi.

Demirtaş gersoyderde barajı aştıGERSOY DER DEMİRTAŞDSC_8636

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, konuşmasını yapmak için davet edildiğinde ayakta alkışlanarak “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları ile karşılandı. Demirtaş adını vermeden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her seçim zaferinden sonra balkona çıktığını hatırlatan Demirtaş, “Biz halkımıza söz verdik. Sen bir daha balkon yüzü görmeyeceksin. Seçim akşamı sarayın değil balkonuna, penceresine bile çıkamayacaksın” dedi.

FRENLEMİŞ OLACAĞIZ”

HDP’nin 7 Haziran seçimlerinde barajı aşması halinde Türkiye’nin rahat bir nefes alacağını söyleyen Demirtaş, “Birincisi, bu kadar yüksek desteği olan bir partinin, barış ve kardeşlik için çabalayan bir partinin parlamentoya girmesi rahatlatacak. İkincisi, kendini diktatörlüğe hazırlayan bir anlayışı frenlediğimiz için Türkiye rahat bir nefes alacak” diye konuştu.

“BAŞKA PARTİLERE ÜZÜLECEĞİZ”

Seçimden sonra mutlaka yeni bir Anayasa yapılması gerektiğini vurgulayan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “HDP barajı aştı diye sevinmeyeceğiz. Diğer partiler baraj altında kaldığı için, bundan üzüntü duyacağız. Bizler aynı düşüncede olmasak da, çok sayıda parti çalışmalar yapıyor. Bizler beğeniriz beğenmeyiz, partileri için çalışma yürütüyorlar. Onların da arkasında devletin mali gücü yok. Maddi manevi halkın gücüyle çalışma yürütüyoruz. Biz buna üzülürüz. Çünkü o insanların 100 bin oy alsa da, 1 milyon oy alsa da bir temsilciyle de olsa Meclis’te olması lazım” dedi.

“BEDAVA MİLLETVEKİLLİĞİ KAPMAYA ÇALIŞIYORLAR”

AK Parti’lilerin 70-80 bedava milletvekilliğine konmak için çirkin iftira kampanyasını yürüttüğünü belirten Demirtaş, “Evet, bizim baraj sorunumuz var. Barajı aşamayacak partiler için üzülüyoruz. Onlar ne diyor, ‘HDP’yi baraj altında bırakın’. İşi gücü bırakmışlar, bizi parlamento dışında tutmaya çalışıyorlar. Bunu yeni Türkiye, ileri demokrasi olarak anlatıyorlar” dedi.

“HEPSİNİ YENMİŞ OLACAĞIZ”

Partilerinin, oy verenleri ve aileleriyle birlikte 10 milyonluk bir nüfusu temsil ettiğini savunan Demirtaş, “Bir Cumhurbaşkanı düşünün, bizi parlamento dışı tutmak için halkın parasıyla miting yapıyor. Cumhurbaşkanı örtülü bütçesi, resmi bütçesi, emrindeki bürokrasiyle, yalanlarla, iftiralarla bize karşı kampanya yürütüyor. Ellerindeki 600 TV kanalıyla HDP’yi baraj altında bırakmak için çalışıyor. 7 Haziran akşamı hepsini yenmiş olacağız.”

“BALKON KONUŞMASI YAPTIRMAYACAĞIZ”

Erdoğan’ın her seçim akşamı balkona çıkıp zafer konuşması yaptığını hatırlatan Demirtaş, “Biz halkımıza söz verdik. Sen bir daha balkon yüzü görmeyeceksin. Seçim akşamı değil sarayın balkonuna, penceresine bile çıkamayacaksın” dedi.

“BAZILARI SİZİN HEMŞEHRİNİZ”

İktidarın, yazarları ve tetikçileriyle birlikte kendilerine saldırdığını söyleyen Demirtaş, “Bir insan yalan söylüyorsa çok tehlikelidir. O insan ülkeyi yönetiyorsa daha tehlikelidir. Bir defa yalan söyleyen her konuda söyleyebilir. Bazı gazeteciler HDP’ye ne kadar küfür ediyorsa, o kadar prim alıyorlar. HDP’ye ne kadar saldırdın, ona göre yükseliyorlar. Dikkat edin bize en fazla küfürle saldıranlar, AKP’nin önünde eğilenler, bazıları sizin hemşehrilerinizdir maalesef. Eğilme oranına göre AKP onları yükseltiyor” diye konuştu.

“TELEVİZYONU KAPATIN”

Partililerden sandıklara mutlaka sahip çıkmalarını isteyen Demirtaş, “TV’ye çıktıklarında, sizden ricam, elektrik parasını ziyan etmeyin. Sizden ricam, kapatın TV’yi. Sizin zamanınıza da yazık. Bir HDP’li TV’ye çıktığında, o elektrik harcamaya değer işte” dedi.

DİN VE DİYANET TARTIŞMASIYLA HALKI İNCİTİYORLAR

“Din ve diyanet tartışmasının çok çirkin bir şekilde halkı da inciterek, yalana, iftiraya dayalı bir şekilde yürütülüyor. Ancak doğrunun yanlışın ne olduğunu halkımız görüyor. Samimiyet kimdedir, din üzerinden tüccarlık mantığıyla yürüyenler kimlerdir halkımız bunu görüyor.“Tam da Ebuzer gibi davranması gereken dönemlerde biz inanıyoruz ki Ebuzer’in tarihi görevini, Hz. Muhammed’in emanetini Allah’ın emirlerini doğru anlatan yüz binlerce insan var. Biz onlara güveniyoruz ve onların topluma yol göstereceklerine inanıyoruz.”

program sonunda Başkan Özdemir’in Eş Başkan Demirtaş’a Plaket Taktim etti.

Demirtaş gersoyderde barajı aştıGERSOY DER DEMİRTAŞDSC_8701

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top