Esenler

Çoğuruklular iftarda Buluştu

Çoğuruklular iftarda Buluştu

ÇOĞ-DER, Esenlerde bulunun dernek  merkezinde verdiği iftar yemeğine STK Başkanları ile çok sayıda Çoğuruk‘lu katıldı.

ÇOĞ-DER’de verilen iftar yemeğine iki yüze yakın kişi katıldı. Kuran-ı Kerim Tilaveti ve duaların ardından konuşan dernek başkanı Nihat Saltaş konukları selamladığı konuşmasında Ramazan ayında yine bu sene dünya genelinde yaşanılan sıkıntı ve sorunlara değinerek kan ve gözyaşının acıların yaşanıldığı bir Ramazan ayı geçirdiklerini belirterek Yüce Allah’tan barış, huzur ve kardeşliğin yaşanılması için dua ettiklerini belirtti.

Çoğuruklular iftarda Buluştu

Saltaş konuşmasında Yine bu Ramazan ayında Rojava  Irakta ve Filistin de yine insanlık dramları yaşanıldığını belirterek bu mübarek aydan kan döken tüm zalimleri kınadığını belirtti. Saltaş konuşmasının devamında; İslam alemi olarak ayların en hayırlısı Ramazan’a erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayının aslı barıştır, paylaşmaktır, dostluktur, merhamettir.

Ancak görüyoruz ki selamet yurdu olması gereken İslam dünyasında kardeş kavgaları devam ediyor, savaşlar sürüyor, zalim yöneticiler halkını öldürüyor. Hem ülkemizde hem dünyada ramazan ayına yakışmayacak şekilde süren çatışma ortamı var Dünyanın çeşitli yerlerin de süren savaş ve çatışmaların son bulması, Müslümanlar, içindeki çatışma ve sorunlara merhamet duygusu ile son verilmesini yüce ALLAH tan niyaz ediyoruz.   ahmet ve merhamet ayı olan Ramazan’ın İslam alemine barış, huzur,  kardeşlik ve bereket getirmesini diliyor, milletimizin ve bütün Müslümanların Mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor bu iftar yemeğimizin maliyetini karşılayan Saltaş Taban firmasının sahipleri Sıtkı ve Adem Saltaş beye teşekkür ediyorum dedi.

 

Çoğuruklular iftarda Buluştu

 

İftar yemeğinde konuşan AdıGer-Fed başkanı Av. Ali Acar ise Çoğuruklular ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek Gerger dernekleri için de ÇOĞ-DERin  çalışmaları ile Gerger dernekleri içinde önemli bir yeri olduğunu belirtti. Acar Çoğ Der başkan ve yönetimine başarılar diledi.

 

Çoğuruklular iftarda Buluştu

 

ESDEF Başkanı Süleyman Kahveci ise ÇOĞ-DER in Esenlerde önemli derneklerimizden olduğunu belirterek  Federasyonumuzun çalışmalarında başarılı çalışmalar yürütmektedir dedi .Kahveci iftar yemeğinde ÇOĞ-DER’lilerle bir arada olmaktan onur duyduğunu belirterek  Allahtan hayırlarının kabulunu istedi.

 

Çoğuruklular iftarda Buluştu

Drakso Derneği Başkanı Ahmet Alak ise organizasyondan dolayı Çoğuruklulara teşekkür ederek “Ramazan-ı Şerif’in Ve Ramazan Bayramının hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

VERİLEN İFTAR YEMEĞİNE KATILAN KONUKLAR

ESDEF Başkanı Süleyman Kahveci

ADIGER-FED Başkanı Av.Ali Acar İşitme

Engelliler Dernek Başkanı Remziye Ceylan

Gersoy-Der  Yöneticisi Mustafa Çimen ve Huseyin Kılınç

Türk Kızılayı ESENLER şube başkanı Lütfü Kahveci

Drakso dernek başkanı Ahmet Alak

Çoğuruklular iftarda Buluştu

 

İftar yemeği sonrası geç vakitlere kadar yapılan sohbet ile program son buldu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top