İstanbul'daki Adıyamanlılar

ÇİĞDER’den Sultan Kasrı’nda İftar

ÇİĞDER’den  Sultan Kasrı’nda İftar

 

İstanbul Etsiz Çiğköfteciler ve Esnaf Sanatkarlar Derneği (ÇİĞDER)’in Sultan Kasrı’nda düzenlediği Geleneksel İftar yemeğine yoğun bir katılım gerçekleşti. Birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşayan katılımcılar salonu tıka basa doldurdular.

Ramazan paylaşma ve yardımlaşma duygularının zirveye ulaştığı bir aydır. Bu ayda aynı sofrayı paylaşmak, Ramazan ayının feyzini birlikte yaşama isteyen müslümanlar iftar programlarını geleneksel bir hale getirerek bu güzelliği birlkte yaşayarak pekiştiriyorlar.

ÇİĞDERden  İftar Programı  (138)

 

Bu kapsamda İstanbul Etsiz Çiğköfteciler ve Esnaf Sanatkarlar Derneği Sultan Kasrı’nda düzenlediği iftar programıyla Ramazan ayının feyzini dostları ve meslektaşlarıyla birlikte yaşadılar. İftar programına Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, Belediye Meclis Üyeleri, SKT temsilcileri, Adıyamanlı sanatçılar, işadamları, dernek üyeleri, Adıyaman’da yapılacak olan Çiğ Köfte festivalinin sponsorları ve çok sayıda davetli katıldı.

Kuran’ı Kerim tilaveti ve onbir ayın sultanı olan Ramazan ayının önemini belirten kısa bir sohbetin ardından selamlama konuşmalarına geçildi.

Sunuculuğunu  Beykoz Belediyesi  Basın Danışmanı A.Cüneyt Fidancının yaptığı programda kısa bir selamlama konuşması yapan İstanbul Etsiz Çiğköfteciler ve Esnaf Sanatkarlar Derneği Başkanı Ömer Turan, katılımcıları selamlayarak bu güzel günde soframızı şereflendirdiğiniz için teşekkür ederim dedi.  26 Temmuz’da gündüz Nemrut dağında yapılacak Festivalin gece Adıyaman ‘da düzenlenecek olan konserle son bulacağını belirten Turan, katılımcıları festivale davet etti. Katılımcıların ve bütün İslam aleminin Kadir gecesi ve Ramazan Bayramını kutlayan Turan,  tutulan oruçların ve yapılan ibadetlerin kabulu için  Allah’tan niyaz etti.

ÇİĞDERden  İftar Programı  (203)

Daha sonra bir selamlama konuşması yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, katılımcıları selamlayarak bu iftar programını düzenleyen dernek üyelerine teşekkür etti. Çiğ köfteyi alarak kocaman bir sektör haline getiren ÇİĞDER üyelerine Adıyaman’ın tanıtımına büyük katkı sunduklarını belirterek, Çiğ köfteciler artık sektörlerinde birinci ligdedir diyerek teşekkür etti.

Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut, hazirunu selamlayarak Sincik ve Adıyamanı Türkiye’ye ve dünya’ya tanıtan ÇİĞDER üyelerine minnattal olduklarını belirtti. Bu mubarek ayda hemşehrileriyle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Korkut, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasının dileyerek, katılımcıların yaklaşan Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutladı.

ÇİĞDERden  İftar Programı  (214)

Konuşmaların ardından ikramlar eşliğinde yapılan sohbetlerle program sona erdi.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top