İstanbul'daki Adıyamanlılar

ÇİĞDER fastivale hazır

ÇİĞDER fastivale hazır

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sincik ziyaretine tam kadro ile katılan İstanbul Etsiz Çiğköfteciler ve Esnaf  Sanatkarlar Derneği (ÇİĞDER), Adıyaman’da bir dizi ziyaret gerçekleştirerek,  Sincik’te yapılacak Çiğ köfte festivali için fikir alışverişinde bulundular.

çiğder  adıyaman ziyaretleri DSC_0114

Geçtiğimiz aylarda Adıyaman Nemrut’ta  yapılması kararlaştırılan çiğ köfte festivali, sit alanının zarar görmesi ihtimali nedeniyle, festivalin Sincik’te yapılmasına karar verildi. Çiğ köftenin merkezi olan Sincik’te yapılacak festival için Adıyaman’da bir dizi ziyaret gerçekleştiren ÇİĞDER Yönetim kurulu üyeleri, protokolle fikir alışverişinde bulundular.

çiğder  adıyaman ziyaretleri DSC_0143

Ömer Turan başkanlığındaki ÇİĞDER Yönetim kurulu üyeleri Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut’u makamlarında ziyaret ettiler. Sincik’te yapılacak festival için fikir alışverişinde bulunan heyet, Adıyaman’ın tanıtımına katkı sunacak bu festival için yapılan hazırlıklar hakkında bilgilendirmede bulundular.

alisan1

 

Sincik  Alişan  ile coşacak 

Çiğder Başkanı Ömer Turan ziyaretler sonrasında gazetemize yaptığı açıklamada, festivalin organizasyonunda Nemrut Dağına bir tur düzenleneceği ve Sincikte bir şölen havasında gerçekleştirilecek festival gününün akşamı  Ali Şan konseriyle son bulacağını belirtti. Festivalin tanıtımı için şimdiden hazırlıklar yaptıklarını söyleyen Turan, amaçlarının memeleketleri olan Adıyaman’ın tanıtımına katkı sunarak, tarihi ve doğal güzellikleri kamuoyuna tanıtmak olduğunu söyledi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top