Sultangazi

CHP’li Yucak, Cemevi İftar Sofralarında

CHP’li Yucak, Cemevi İftar Sofralarında

CHP Sultangazi  Belediye Başkan Aday Adayı Evsal İsa Yucak  Sultangazi’de bulunan Cemevlerinde İslam dünyası için kutsal sayılan Muharrem ayı sebebiyle oruç lokması verdi.

CHP Sultangazi  Belediye Başkan Aday Adayı Evsal İsa Yucak, Muharrem ayı nedeniyle bir dizi programa katıldı. Sultangazi’deki cemevlerinde  oruç lokması programları düzenleyen Yucak, ”Muharrem; ayrımcılığın, kinin, intikamcılığın adı değil. O manevi şemsiyenin altında bir olup sevgiyle insanlığı kucaklamanın adıdır. Zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) sevgili torunu Hz. Hüseyin’in Kerbela’da Şehit edilmesi hüznünü de içinde barındırmaktadır.

Kerbela Şehitlerini rahmetle anarken, Muharrem Ayının; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, Dünya üzerinde barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesine, gözyaşı, zulüm ve yaşanan olumsuzlukların sona ermesine vesile olmasını diliyorum” dedi.

Hacı Bektaş-ı Veli, Pir Sultan Abdal, Habipler ve Şah Hatayi Cemevlerinde oruç lokması programları düzenleyerek Evsal İsa Yucak Muharrem ayının manevi havasın birlikte yaşamanın hazzını yaşadı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top