İstanbul

CHP Sultangazi İlçede Neler Oluyor

CHP Sultangazi İlçe örgütü’nde Neler Oluyor

CHP Sultangazi İlçe örgütünde  neler oluyor?

 

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe   seçim sürecine girildiğinden bu yana  sergilemiş olduğu tavırla yerel seçim çalışmalrında partiyi zor duruma sokuyor ve kendilerini de komik duruma düşürüyorlar.

Ali Boztaş Başkanlığındaki Cumhuriyet Halk Partisi  Sultangazi ilçe örgütü   seçim sürecine girilmesi ile birlikte  sürekli örgüt örgüt   diyerek bir tavır sergilemişti.

Aday adaylık sürecinde  partinin kararına tavır koyan  ilçe teşkilatı “ örgüte rağmen olmaz “ deyip aday adaylarına eşit davranmayarak  sürekli Ali Acar’ı  devre dışı bırakarak  hareket etme yolunu seçti. Acar’ın adaylığı açıklandığında bile  10 kişi kalan gençlik kollarının ilçe başkanlığını işgal etmesine, örgüt iradesine sahip çıkıyor söylemiyle yapılan eyleme göz yumdu.

Meclis üyesi adayların belirlenmesinde partinin kendi listesini onaylamadığı  için yok istifa ettim  yok sonra aradılar rica ettiler vazgeçtim  diyen Boztaş, meclis üyesi adaylarını  arayarak tehdit eder boyutta zorla istifa ettirmeye çalışmış istifa edenler  12 kişi olduğu halde  bu sayı 19 kişi olarak açıklandı.  İstifa etmek istemeyenleri de tehdit edip, taciz ederek  istifa etmesine zorlaması (Hüseyin Seçik  ve Melül hanıma yapılanlar gibi)  Sultangazi’de seçimi kilitlemeye çalışan bir başkan imajı oluşmasına neden oldu.  Sultangazide Cumhuriyet  Halk Partisi’nin  büyük gücü var herkes Av.Ali Acar’ın ofisine gelip gönüllü çalışmak istiyoruz diyerek destek verirken, ilçe başkanlığının biran önce kendilerini toparlayıp seçime kilitlenmelerini öneriyorum, bu davranış sizleri daha güçlü kılar.

Emin Doğan

ali acar

ali boztaş-ali acar-sarıgül

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top