İstanbul

CHP 90.yıl Kutlamaları Törenle Başladı.

CHP 90.yıl Kutlamaları Törenle Başladı.

Cumhuriyet Halk Partisinin 90. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri tüm yurtta devam ederken, İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen törende Taksim’de ki  Atatürk anıtına çelenk koyarak etkinlikleri başlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 90. Yılı nedeniyle İstanbul İl Başkanlığı Taksim’de ki Atatürk Anıtına çelek bırakılarak kutlamaları başlattı. Törene CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, il ve ilçe yöneticileri, belediye başkan aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Sultangazi CHP Taksim’de törene katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Ali Boztaş ve belediye başkan aday adayı Av. Ali Acar’da 90. Yıl kutlamalarına katıldı.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, törende partililere yönelik yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşundan bu güne üç büyük dönüşümü, sırasıyla Cumhuriyet’in kuruluşunu, çok partili hayata geçişi ve sosyal demokrasiyi gerçekleştirdiğini belirterek sıranın büyük dönüşüme geldiğini, söyledi. Cumhuriyet tarihinin büyük dönüşümünü İstanbul’dan başlayarak gerçekleştireceklerini söyleyen ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara geleceği sözünü veren Salıcı, “Bu temennilerle, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümü başta Cumhuriyet Halk Partililere ve 90 yıllık çınara sahip olan tüm Türkiye’ye kutlu olsun. 9 Eylül günü Kuvay-i Milliye ruhu ve Mustafa Kemal’in ilkeleri doğrultusunda kurulan partimiz bugün aynı ruhla ülkesine sahip çıkarak insan hakları ve özgürlükçü demokrasi mücadelesini en ileri düzeyde sürdürmektedir.  Kuruluş yıl dönümümüz bir kez daha kutlu olsun”, dedi.

Kutlamaların devamında akşam MKM’de bir resepsiyon düzenleyen CHP İstanbul İl Başkanlığı, 90. Yıldönümünü kutlarken 39 ilçe başkanı ve yöneticilerinin katılacağı kutlamalarda yerel seçimler için önemli açıklamalar yapılması bekleniyor.

Tarih: 9 Eylül 2013 Pazartesi

 Saat: 19:30 (Tören Başlangıcı)

 Yer: Mustafa Kemal Kültür Merkezi (MKM) – Akatlar/Beşiktaş – İstanbul

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top