Güncel

Cemaata Yakın Koza Holding’e Operasyon

Cemaata Yakın Koza Holding’e Operasyon

İpek Medya Grubu’na ait Koza Holding’e operasyon başlatıldı. Koza İpek Holding’in Ankara’daki genel merkezinde polis arama yapıyor. Akın İpek hakkında gözaltı kararı var.

İpek Grubu’na ait Koza Holding’e sabah erken saatlerde çok sayıda polis eşliğinde operasyon başlatıldı. Koza İpek Holding’in 23 şirketinde arama başlatıldı. Şirketin üniversitesi İpek Üniversitesi’nde ve Koza İpek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek ‘in Ankara ‘daki evinde de arama yapıldı. Koza İpek Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek ‘in ise yurtdışına çıktığı öne sürüldü. Yurtdışına kaçtığı iddia edilen Akın İpek ise yurtdışına kaçtığı ve gözaltına alındığı yönündeki iddiaları yalanladı. İpek, “Trafik borcum bile yok” ifadelerini kullandı.

AKIN İPEK HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Ankara Başsavcı lığı’> Başsavcı lığı ‘> Cumhuriyet Başsavcı lığı’> Başsavcı lığı ‘> Ankara Başsavcı lığı’> Başsavcı lığı ‘> Cumhuriyet Başsavcı lığı’> Başsavcı lığı ‘nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Koza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın İpek hakkında gözaltı kararı verildi. İpek, terör örgütü yöneticisi olmakla suçlanıyor.

AA: MEDYA ORGANLARINI KAPSAMIYOR

Anadolu Ajansı, Koza İpek Holding’in 23 şirketinde yapılan aramaların, grubun gazete ve televizyonlarını kapsamadığını bildirildi. AA muhabirinin başsavcılık kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Koza İpek Holding’in 23 şirketinde başlatılan aramalar, grubun medya organlarını kapsamıyor. Polis in aramaları, medya dışında faaliyet gösteren diğer şirketlerde sürüyor.

23 ŞİRKETTE ARAMA

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, holdingin çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 23 şirketinde arama başlattı. Aramalarda, şirketlerdeki evrak ve bilgisayarlara el konulduğu öğrenildi.

YÖNETİM KURULU BİNASINA POLİS GELDİ

Ankara ‘nın Yeni Mahalle ilçesindeki Koza İpek Holding yönetim kurulu binasına saat 08.00 sıralarında çok sayıda polis ekibi geldi. Çevik kuvvet polislerinin de güvenlik önlemi aldığı görüldü.
AKIN İPEK’İN EVİNDE ARAMA

Savcılık talimatı ile arama işlemlerini yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü’> Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Akın İpek ‘in Ankara ‘da bulunan evinde de arama yaptı.
Akın İpek ‘in evindeki aramadan görüntü

AKIN İPEK’TEN İLK AÇIKLAMA: TRAFİK BORCUM BİLE YOK

Yurtdışına kaçtığı iddia edilen Akın İpek ‘ten ilk açıklama geldi. Kendi grubuna ait Kanaltürk televizyonuna gönderdiği açıklamada yurtdışına kaçtığı ve gözaltına alındığı yönündeki iddiaları yalanlayan İpek, “Trafik borcum bile yok” ifadelerini kullandı.
Akın İpek ‘in evindeki aramadan görüntü

“ÇOCUKLARIMIN ODASINA KADAR GİRMİŞLER”

Akın İpek ‘in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Grubuma ve evime baskın yapıldığını öğrendim, çocuklarımın odasına kadar girmişler, Savcı bey şahsım hakkında sorulmayan soru kalmadı. Sadece belli medya organlarının deli saçma iftiraları vardı, onları da araştırdık

“NE İSTERSENİZ SORUN”

Ben üzerime bir şey sıçratmadan dikkatli yaşadım. Böyle yapmayın beni ve grubumu zan altında bırakmayın, ne isterseniz sorun açıklayayım. Benim trafik suçum dahi yok. Grubum da tertemizdir.”

 

 

kaynak: sondakika.com

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top