Genel

Cemaat Kendini Yok Ediyor !

Genç Çınarlar Derneği’nin Yeni Türkiye – Türkiye’nin Siyasi ve İktisadi Dönüşümü Adlı Program da ağırladığı Bekir Berat Özipek “Cemaat ile Ak Parti’ye oy verenler aynı mahallenin insanı ve cemaat kendi mahallesini yok ediyor” dedi.

Genç Çınarlar Derneği Düzenlediği “Yeni Türkiye – Türkiye’nin Siyasi ve İktisadi Dönüşümü” adlı program da konuk olarak Prof. Dr. Bekir Berat Özipek‘i ağırladı.

Altınser’de gerçekleşen programın açılış konuşmasını Genç Çınarlar Derneği başkanı Osman Arslan gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Bekir Berat Özipek ise konuşmasında şu an da Türkiye’nin gündeminde olan Başbakanın 1915 olayları hakkında ki taziyesi, Gülen Cemaat’i, Cumhurbaşkanlığı seçimleri gibi konulara değindi.

sorular üzerinden ilerleyen program da Özipek “Geçen yerel seçimlerde bir arkadaşım şunu söyledi ‘Kılıçdaroğlu geçen dönem İstanbul da aday olmuştu ve seçim propandasının çoğunlukla yoksullar üzerinden yaptı ama yine yoksullardan değilde zenginlerden oy aldı’ dedi. Evet bu durum ilk başta garip görünüyor ama olay aslında şöyle evet yoksullar oy vermiyor çünkü geçmişte bir yaşanmışlık var CHP ve bu gelenekte olan partiler hiç bir zaman fakir kişilere yarar sağlamamıştır. Zenginler ise diyor ki CHP bizim ve çocuklarımızın çıkarlarını korumaya devam edecektir bunlar sadece seçim propangası. evet her iki taraf ta haklı. Milleti ekonomik düzeyine göre bir piramit olarak düşünürsek Ak Parti Alt ve Orta kesimi temsil ediyor ve o kesimleri üst seviyelere çıkarmak için uğraşıyor. Chp ise üst kesimi temsil ediyor ve sınıfsal farkı açacaktır. İşte Sınıfsal Farkın Kapatılmasını İstemeyenler Erdoğan’dan nefret ediyorlar.” dedi.
Başbakan’ın Ermeni Meselesi hakkında yaptığı açıklamayı nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Özipek “Bu açıklama bence çok insanı bir olay Taziye sunuldu sadece öyle abartıldığı gibi bir şey yok. Olaylardan 99 yıl sonra bir taziye sunulmuş çok mu ?” dedi.

Parelel devlet tartışmaları ile ilgili ise “Bir Cemaat’in intiharına şahitlik ediyoruz. Gerçekten Cemaat’in şu an da hükümete saldırması kendini yok etmesinden başka birşey değil neden derseniz cemaat’in hitap ettiği kitle ile Ak Parti’liler aynı kişiler ve bu kişiler de öncelik Ak Parti’dir Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Program Soru-Cevap ile devam etti.

2 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top