İstanbul'daki Adıyamanlılar

Canbeyliler Metiner’i Beyler Gibi Ağırladı

Canbeyliler Metiner’i Beyler Gibi Ağırladı

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Metiner Canbeyliler Derneği’nin konuğu oldu.

özel bir umut programı DSC_8328

Genel seçim çalışmaları kapsamında sokak çalışmalarının yanında sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden AK Parti Adıyaman Milletvekili ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Metiner merkezi Sultangazi’de bulunan Canbeyliler Derneği’ni ziyaret etti.

Programa  daha sonra AK Parti Sultangazi İlçe  Yönetim Kurulu Üyesi Osman Güllüer,Sultangazi Belediye Meclis üyesi  Mahmut Yılmaz,25. dönem Akparti Aday Adayı Metin Acar , Sultangazi Galericiler Dernek Başkanı Mustafa Tosun, GOP  TÜMSİAD Şube Başkanı Ömer Yıldırım ,Yusufhanlılar  Dernek Başkanı Mehmet Karakuş ,Özel Bir Umut  Kurucusu  Mahmut Aman birer selamlama konuşması yaptılar.

Sunuculuğunu İbrahim Harikases’in yaptığı Toplnatıda bir selamlama konuşması yapan Canbeyliler Dernek Başkan Yardımcısı ve AK Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak, katılımcları selamlayarak Türkiye’nin başarılı siyasetçilerinden olan hemşerileri Mehmet Metiner ile birlikte olmaktan duyduklerı memnuniyeti dile getirdi.

Adıyaman Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Mustafa Çingay, katılımcıları selamlayarak Adıyamanlıların ilçede nüfus açısından  çoğunlukta olan illerin başında geldiklerini ama temsil noktasında yok sayıldıklarının serzenişinde bulundu.  Adıyamanlılar’ın çoğunluğunun AK Partiyi desteklemesine rağmen ilçe teşkilatında  ve belediye yönetiminde hak ettikleri çoğunlukta olmadıklarını söyleyerek Metiner’den temsil noktasında yardımlarını istedi.

Canbeyliler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, katılımcıları selamlayarak hoşgeldiniz dedi. Vakıf ve dernekçiliğin önemine değinen Durmuş, bir islam medeniyet göstergesi olan vakıf ve derneklerin topluma kazandırdığı değerlerden bahsetti.

özel bir umut programı DSC_8334

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Mehmet Metiner, hazirunu selamlayarak sıcak ve coşkulu karşılamadan dolayı katılımclara teşekkür etti.  Genel seçimlerden sonra bir İstanbul milletvekili olarak her zaman yanlarında olacağını ve Adıyamanlıların yasal hakları olan her imkana kavuşması için elinden geleni yapacağını belirten Metiner, Hemşerileri olan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun İstanbul’un en başarılı başkanlarından biri olduğunu ve bu başarılardan gurur duyduğunu dile getirdi.

Çiğköfte İkramı ve Adıyamanlı Sanatçılar, İbrahim Harikases,Ramazan Koç,Nevzat Mente türküleri  ile son buldu .

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top