Sultangazi

Çanakkale Geçilmez!

“Çanakkale Geçilmez” diyen şehitlerimiz için yeniden tek yürek oluyoruz. Türk askerinin tarihe adını altın harflerle yazdırdığı Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıldönümünde bir araya gelerek şehitlerimizi anıyoruz. Tarihçi-yazar İlber Ortaylı’nın konuşmacı olarak katılacağı programda kuşaklar arası köprü oluşturması amaçlanan “Nesilden Nesile” projesinin de tanıtımı yapılacak.

Türk ve dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde, Sultangazi Belediyesi düzenleyeceği “Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma” programıyla Çanakkale’de tarih yazan kahramanlık mücadelelerini yeniden gözler önüne serecek.

Sultangazi Belediyesi, sosyal sorumluluk çalışmalarına eklediği “Nesilden Nesile” projesinin 2013 yılı tanıtım programını da gerçekleştirecek. Yaşlıların bilgi ve tecrübelerini gençlere aktardığı ve kültürel değerlerimizin yaşatılmasının amaçlandığı proje, Çanakkale Zaferi yıldönümünde başlatılarak destanlar yazdıran şehitlerimizin kahramanlıkları gençlere anlatılacak.

50. Yıl Kültür Merkezi’nde “Nesilden Nesile” projesinin tanıtımıyla başlayacak program, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programıyla devam edecek. Programa tarihçi yazar İlber Ortaylı konuşmacı olarak katılarak Çanakkale Zaferini anlatacak.

PROGRAM

Tarih : 18 Mart 2013 Pazartesi

Saat :18.00 Nesilden Nesile Proje Tanıtımı

Saat : 19.00 Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı

Yer :50. Yıl Kültür Merkezi

(Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 166 )

canakkale-sehitlerini-anma-programi

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top