Sultangazi

Bitlisliler Sultangazi’de Piknikte buluştu .

   Bitlisliler Sultangazi’de Piknikte buluştu .

Avrupa yakası Hizanlılar derneğinin hafta sonu düzenledği 2.geleneksel bahar şenliği Sultangazi kent ormanında adeta bitlisli ve hizanlıların akınına uğradı .

BİDEF başkani bir çok dernek başkan ve temsilcilerinin ve hizanlı iş adamlarinin katildıklari senliğ gün buyu gelen misafirlere yemek çiğ köfte ve çay ikramı yapıldı.

Dernek başkanı Naim Tarhan yaptığı konuşmasında birlik ve beraberliğinin en önemli göstergelerinden biride şüphesiz bu tür organizasyonlardır.

kadir şinas bitlis insaninin her daim kendi maneviyatına örf ve adetlerine sahip çıkma noktasında bir çok memleketten daha farklı olduğunu ve bunu istanbul gibi metropol bir kente hemen hemen herkesce aşikardır.

biz STK lara düşen bu değerlerimize sahip çıkmak özelikle geçlerimize bu değerlerin farkındalığın ile tanıştırmaktır .

güçlü aile bağlarımızı ve yerel kültürümüzü yeni neslin bilgilendirerek yani haberdar ederek özelikle yazılı ve görsel madya aracılığı ile sık sık bu gibi etkinlileri yaygılaştırmak .

bizler avrupa yakası hizanlılar derneği olarak kuruluşumuz dan bu yana sürekli bu tür etkinlikler ve organizasyonlar yaparak ve daha da geliştirmek ve toplum yararına olabilecek her aktiviteye teşvik katkı ve öncülük etmekteyiz.

örneğin bunun akabinde inşallah 12 temmuz ramazan ayının 15.de yine geniş katılımlı bir iftar yemeği İBB sosyal tesisler floryada düzenliyoruz devetiyelerimizi dağıtmaya başlandı inşallah sizleri en güzel şekilde yine orada ağırlayacağız.

bitlisli taninmiş ses sanatçılarından Mikail Güllü ,Serhat Usta, Gürhan Ütün ve oğuz gürcegiz’in sahne aldığı etkinliğin sonunda sanatçilara gönün anısına plaket takdim edildi.

Gün boyu devam eden etkinliği bir çok ulusal ve yerel basın mensubu takip etti,etkinlik.oynanan oyunlar ve çekilen halaylar la akşam karanlığina kadar sürdü.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top