Sağlık

Bilinçli Anne Sağlıklı Nesil Projesi’ne Tam Gaz Devam

Bilinçli Anne Sağlıklı Nesil Projesi’ne Tam Gaz Devam

Sultangazi Belediyesi, anne adaylarına rehberlik eden “Bilinçli Anne Sağlıklı Nesil” projesini sürdürüyor. 3 yıldır devam eden proje ile binlerce anne adayına; hamilelik psikolojisi, doğum ve doğum sonrası egzersiz eğitimi, lohusalık dönemi, emzirme ve bebek bakımı konularında eğitimler veriliyor. Eğitimler sonunda anne adaylarına katılım sertifikası ile beraber yeni doğan çantası hediye ediliyor.

771A5647

Sultangazi Belediyesi, Bilinçli Anne Sağlıklı Nesil sosyal sorumluluk projesini sürdürüyor. Anne adaylarına rehberlik eden proje kapsamında 45 kişilik gruplar halinde verilen eğitimler başladı. 3 yıldır sürdürülen proje ile binlerce anne adayına ulaşılarak hamilelik sürecinde yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler veriliyor.

Uzman doktorlar, psikologlar ve fizyoterapistler tarafından verilen eğitimlerde anne adaylarına hamilelik psikolojisi, doğum ve doğum sonrası egzersiz eğitimi, lohusalık dönemi, emzirme ve bebek bakımı konularında eğitimler veriliyor.

771A5680

Anne adaylarına verilen eğitimler, doğumdan sağlıklı bir gelecek sürdürülmesine varıncaya kadar bilinçli bir toplum oluşturmakta önemli bir görevi yerine getiriyor. Eğitimler sonunda ise anne adaylarına katılım sertifikası ile beraber yeni doğan çantası hediye ediliyor.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top