Sultangazi

Bemal’ın Ailesi Evine Kavuştu

Bemal’ın Ailesi Evine Kavuştu

Geçtiğimiz yıl vefat eden Bemal türküsü İle dillerden düşmeyen Dengbej ustası  Kahtalı İbo’nun ailesine ev aldı.

Geçen yıl Ramazan ayı arefesinde Gergerlilerin İftar programına katıldıktan sonra  istihrate çekildiği sırada kalp krizi geçirmesi sonucu vefat etmişti.

Sağ iken tek derdi çocuklarına ev almak olduğunu dile getiren Adıyaman’ın  Dengbeji  rahmetli Kahtalı ibrahim’in ailesi evine kavuştu.

Vefatından sonra  bu yıl Ocak ayında Adıyamanlılar Derneği,Adıyaman kahta Dernekler Federasyonu,Adıyaman Gergerliler Federasyonu birlikte  düzenledikleri Kahtalı İbo’ya Destek gecesinde rahmetli’nin ailesine ev alınabilmesi için  yalnız Adıyamanlılar değil tanıyanlar ve dostları herkes katkıda bulundu.

Kahtalı .İboya destek gecesinde  net 68 bin tl üstüne  ayrıca şahıs olarak 15 bin tl  GER-FED  Başkanı Av. Ali Acar  katkısıyla   83 bin tl2ye çıktı. Adıyamanlılar vakfı ve Adıyamanlılar Federasyonunun üstünü tamamlayarak yaklaşık 110 bin tl’ye   Kahtalı İbo yaşadıkları semt Sultangazi Esentepe  mahallesinde 4+1 12o metrekare  daire alındı ve ailesine  teslim edildi.

Başından beri Tüm STK’lar adına   kasa vazifesini gören  yer bakılıp uygun ev alınması için ve işlemleri takip eden Hüseyin Genç dün  Tapu dairesinde evin  tapusunu Kahtalı İbrahimin eşine  teslim etti.

Hüseyin Genç teslim sırasında gazetemize verdiği demeçte” Kahtalı İbo hepimizin dostu idi tek hayalide çocuklarına ev almaktı. sağ olsaydı destek gecesi   programı hazırlayıp kendisine ev alması için yardımcı olacaktık .Fakat ilahi takdir almak vefatından sonra nasip oldu.Katkıda bulunan tüm STK’lardan  ve işadamlarımızdan Allah razı olsun .Bu  tür sosyal konularda bu şekilde birlik olmak  bizi güçlü kılıyor .

Ayrıca bu Mubarek Ramazan ayında,  şimdiye kadar neyi var neyi yok  kızının gözlerini açması için harcayan, fakat artık durumu kalmayıp bizden ameliyat için destek  olmamızı bekleyen  bir  hemşerimizin kızı  İnci  kardeşimizin göz ameliyatını ettirdik . kızımız için destek istediğimiz bizi kırmayıp ameliyat olması için destek olan hemşerilerimede sizin aracılığınızla  teşekkür ediyorum”.dedi


Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top