Bayrampaşa

Bayrampaşa’da bu hafta

Bayrampaşa Belediyesi’nin yıl boyunca düzenlediği kültür-sanat etkinlikleri Mart’ta da hız kesmiyor.

Mart ayı boyunca çocuk tiyatroları, geziler, konserler, sergiler ve konferanslardan oluşan kültür-sanat etkinliklerimiz ilkbaharın ilk günlerinde neşenize neşe katacak.

-Tarihe Yolculuk-

“Tarihi Yarımada Gezimiz” kapsamında; Ramazan Efendi Camii, Kocamustafapaşa Camii, Sulu ve Samatya Manastırları gezilebilecek.

Tarihi Yarımada Gezisi için gezi günlerinde saat 12.30’da Bayrampaşa Belediyesi önünden otobüs kaldırılacak.

Gezi kaydını yaptırmayanlar 444 1 990 Çağrı Merkezimiz ya da Akıllı Kent Hizmet Servisimiz kanalıyla kayıtlarını yaptırabilecekler.

-Ustalardan Konferanslar-

Bayrampaşa Konuşmaları kapsamında, 15 Mart Cuma saat 15.00’te Doç. Dr. Mustafa Tekin (İçinde içindekiler var), 16 Mart Cumartesi saat 13.00’te Doç. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun (Gelenekten günümüze mutluluk fotmülleri), aynı gün saat 16.00’da ise Metin Karabaşoğlu (Kuran ve Hadis okumaları) Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi’nde (BAYGEM) birer konferans verecek.

-Bayrampaşalı Çocuklar Özgüven Kazanıyor-

16 Mart Cumartesi 12.00’de “Şabanın Maceraları”, 13.30 ve 15.00’de ise “Motorlu Kuş” isimli çocuk oyunları Yücel Çakmaklı Kültür Salaonu’nda (YÇKS) sahnelenecek.

17 Mart Pazar günü de 13.30 ve 14.30’da YÇKS’de gerçekleştirilecek olan “Yetenekli Çocuklar Yarışması” ile Bayrampaşalı çocuklar yeteneklerini özgürce göstererek özgüven kazanacaklar. Çocuklar, interaktif etkinliklerle katılımcılık, paylaşımcılık ve arkadaşlık gibi sosyal roller üstlenerek bir taraftan eğlenmenin hazzını, diğer taraftan öğrenmenin mutluluğunu yaşayacaklar. Aynı gün Tiyatro Prizma’nın “Harman Yeri 1915” isimli yetişkin tiyatrosu, 17.00 ve 20.00 seanslarıyla YÇKS’de sahnelenecek.

Ayrıca 16 Mart Cumartesi saat 20.00’de Yücel Çakmaklı Kültür Salonu’nda  (YÇKS)  (Marev Kültürler Korosu) Seda Tüfekçi bir konser verecek.

Öte yandan her pazartesi bayanlara yönelik Türk edebiyatı üzerine konuşmalar 13.00-16.00 saatleri arasında Liman Kültür Merkezi’nde, her perşembe ise erkeklere yönelik Türk tarihini konu alan konferanslar 19.00-21.00 saatleri arasında Pusula Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği’nde gerçekleştirilecek.

Halkımıza açık olarak gerçekleştirilen etkinliklerimizin tamamı ücretsizdir

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek