Bağcılar

Bayram Temizliği Belediye’den

Bayram Temizliği Belediye'den

Bayram Temizliği Belediye’den

Bayram Temizliği Belediye’den. Bağcılar Belediyesi, “Yaşama destek” adını taşıyan proje kapsamında engelli, kimsesiz ve yaşlı vatandaşların evlerini temizliyor. İki temizlik ekibi bayram öncesi temizlik çalışmalarına hız verdi.
Bağcılar Belediyesi engelli, yaşlı ve kimsesizlerin evini başta sonra temizleyerek bayrama hazırlıyor. “Yaşama Destek” adını taşıyan proje kapsamında iki ekip yaklaşık 200 engelli ve yaşlı ailelerinin evlerine giderek temizlik yapıyor, arızalı cihazları tamir ediyor, halıları, bulaşık ve çamaşırları yıkıyor. Ayrıca ekipler, kişisel bakıma ihtiyacı olanlara yardımcı oluyorlar.
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, bakıma muhtaç kişilere yönelik çalışmayı sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Yardıma muhtaç yaşlı ve engelli vatandaşlarımız kendi imkanlarıyla ev temizliklerini yapamıyorlar. Biz de onları tespit ederek, hayatlarına bir kolaylık getirmeye çalıştık. Özellikle bayram öncesi ekiplerimiz çalışmalarını hızlandırdı. Bayrama tertemiz girecekler ve rahatlıkla misafirlerini karşılayacaklar” dedi.

YETİMLERİN DE YÜZÜ GÜLDÜ

Bağcılar Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da yetimleri bayrama hazırlıyor. İlçedeki 22 mahallede yaşayan yaklaşık 1200 yetim çocuğa bayramlık kıyafet dağıtıldı. Hayırsever işadamlarının desteği ile yetim çocuklar bayrama mutlu girecekler.
“Çocuklar bizim geleceğimiz. Onları en iyi şekilde geleceğe hazırlayabilmek için her türlü fedakarlığı göstermek zorundayız.” diyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı hayırseverlere desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Lokman Çağırıcı açıklamasına şöyle devam etti: “Geleceğimizi teslim edeceğimiz çocuklarımızı donanımlı ve iyi birer vatandaş olarak yetiştirmeliyiz. Yetimler gülerse dünya güler. Onların her türlü ihtiyacını karşılamalıyız. Bu kapsamda Ramazan Bayramı öncesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yetim ve öksüz çocuklarımıza bayramlık kıyafetler veriyoruz. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur.”
ARNAVUTLUK’DAKİ YETİMLER DE SEVİNECEK
Geçtiğimiz Ramazan ayında Bağcılar Belediyesi, Arnavutluk’daki iki bin yetim ve öksüz çocuğu hayırsever işadamlarının da katkısıyla giydirmişti. Bu yıl da Arnavutluk’daki yetimleri giydiren Bağcılar Belediyesi, yaklaşık 2 bin çocuğu bayramda sevindirecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top