Bayram Sevinçer, Mahallemiz İçin Aday Olmaya Mecbur Kaldık

Bayram Sevinçer, Mahallemiz İçin Aday Olmaya Mecbur Kaldık

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Bayram Sevinçer, Çakır Kahvaltı Salonu’nda düzenlediği kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bayram Sevinçer, kahvaltı sonrasında yaptığı açıklamada İsmetpaşa sahipsiz değildir, biz bu mahallenin gençleri olarak mahallemizin makus kaderini değiştirmeye geliyoruz dedi.

31 Mart 2019 Yerel seçimlerine  İsmetpaşa Mahalle Muhtar adayı olarak hazırlanan Bayram Sevinçer, mahallelinin sıkıntılarını ilk ağızdan dinlemek için ziyaretlerde bulunuyor. 22 Yıldır İsmetpaşa Mahallesi’nde ikamet eden Bayram Sevinçer, azalarını da bu mahallede büyümüş olan tanınmış kişilerden oluşturdu.

Mahallenin en köklü ailelerinden biri olduklarını belirten Bayram Sevimçer, ‘Biz mahallenin sıkıntılarını en iyi bilen kişilerden biriyiz. Çünkü mahallenin hemen her sokağında ya akrabalarımız var ya da çok samimi olduğumuz aile dostlarımız var. Bu nedenle de yaşanan sıkıntıların direk muhatabı durumundayız.

Şahsi olarak yada aile olarak sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışıyoruz, ama yeterli değil. Şahsi olarak yaptığımız çalışmalar yetersiz kalıyor. Kalıcı bir çözüm için muhtarlığa aday olduk. Bu süreç sadece bizim istememizle değil eşimizin dostumuzun tavsiyesiyle oldu. Ve bu yola çıkma kararımızı verdiğimizde mahallemizde büyüyen ve tanıdığımız arkadaşlarımızla yürüme kararı aldık.

Bizim adaylığımız keyfiyetten değil mecburiyetten ortaya çıktı

Baktığımızda mahallemiz sahipsiz bir durumda. Mahalle sakinleri sorunlarını iletebilecek iletse bile takip edip çözebilecek birileri yok. Bizim adaylığımız keyfiyetten değil mecburiyetten ortaya çıktı.

Bazı önceliklerimiz var. Öncelikle okullarımızın durumunu düzelteceğiz. Bu konuda gerek belediyemizden gerekse mülki amirlerimizden taleplerimiz olacak. Birlikte yapacağımız ve vatandaşımız endeksli yapacağımız çalışmalarımızla sorunları en asgari düzeye indireceğimize inancımız tam.

Gençlerimizin sıkıntıları var, anne babaların sıkıntıları var, yaşlı ve fakir durumda olanlarımızın sıkıntıları var. Bu kadar sıkıntının olduğu bir mahallerde yaşayan biri olarak sessiz kalmamız mümkün değil. Göreve geldiğimizde günün her saatinde ulaşılabilir bir yönetim oluşturduk. İnşallah hem bizim hem de mahallemiz hakkında hayırlısı olsun” dedi. Sosyal ve fiziki projelerinden bahseden Sevinçer, daha yaşanabilir bir mahale için canla başla çalışacağının sözünü verdi.

Aza Ramazan Koçkesen, halkımızın her zaman ulaşabileceği ve muhatap olacağı bir yönetim kurmaya hazırız. Telefonlarımız her zaman açık olacak ve kuracağımız whatsapp hattı ile vatandaşlarımıza7/24 hizmet etmeye çalışacağız. Biz bu mahallenin sakinleriyiz ve sorunlarımızı çözmek için göreve talibiz” dedi.

Sessiz çoğunluğun sesi olmak için bu yola girildi

Poyraz Sevinçer,”Biz mahallemizin gerçek manada temsil edilmediğini düşünüyoruz. Mahallede çok sayıda akrabamız ve dostlarımız var. Yaşanan sıkıntılar doğrudan bizleri etkiliyor ve çözüm üreten olmadı bu güne kadar. Bizim aile olarak ne maddi ne de manevi olarak bir şeye ihtiyacımız yok. Bu işten bir beklentimiz yok.

Bizim beklentimiz ailemizin ve komşularımızın sıkıntılarını çözmek, çocuklarımız için güzel bir ortam oluşturmak. Komşularımızın ısrarı üzerine ağabeyim Bayram Sevinçer muhtarlığa talip olmuştur. Sessiz çoğunluğun sesi olmak için bu yola girildi. Ağabeyime ve ekibine başarılar diliyorum. Her zaman yanlarında olacağım. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Bayram Sevinçer kazanırsa İsmetpaşa kazanır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir