İstanbul'daki Adıyamanlılar

Başkan Yeniden Aday Adayı Oldu

Başkan Yeniden Aday Adayı Oldu

 

Dünya Shotokan Karate-Do Federasyonu’nun Başkanlığına yürüten İşadamı Zülfikar Yeşil 1 Kasım Genel seçimlerinde milletvekilliği aday adaylık dosyasını AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na teslim etti.

Ak Parti İstanbul.2. bölge aday adayı Zülfükar Yeaşil (1)

Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve W.S.K.F Türkiye Başkanı olan Zülfikar Yeşil 26 dönem genel seçimleri için aday adaylık başvurusunda bulundu. AK Parti İstanbul İl Başkanlığına başvuru dosyasını teslim eden Yeşil, 7 Haziran genel seçimlerinin başlayan hükümet kurma girişimleri sonuç vermemiş ve bu belirsizlikten nemalanmak isteyen odakların ekmeğine yağ sürülmüştür. Ülkeyi emin adımlarla büyük hedeflere doğru yürüten AK Parti iktidarının ardından yaşanan bu kaos ortamıda göstermektedirki AK Parti iktidarına bu ülkenin ihtiyacı vardır. İstikrarın devam etmesi ve daha refah ve huzurlu bir ülke için bende AK Parti saflarında siyaset yapmaya devam edecek bu günümüz va yarınlarımız için mücadele edeceğim

Ak Parti İstanbul.2. bölge aday adayları İl Baskan yarrdımcısına ziyaret (1)

Ak Parti İstanbul.2. bölge aday adayları İl Baskan yarrdımcısına ziyaret (2)

Ak Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu’nun da sözlerine değinen Yeşil, 7 Haziran genel seçimlerinde Ak Parti’nin aday listesinde Doğu kökenli isimlere yer vermemesinin tepki topladığını belirterek bu secimde daha ozen göstericelini umuyor talep edilecegimi dsünüyorum ‘dedi

Ak Parti İstanbul.2. bölge aday adayları

Zülfikar Yeşil Kimdir?

 

Zülfikar Yeşil,1 Mayıs 1966 yılında Adıyaman Gerger’de doğdu. Babasının adı Cemal, annesinin adı Mercan’dır. Evli ve 6 çocuk babasıdır. İlkokul eğitimini Gerger’de tamamlayan Yeşil, ortaokul ve lise tahsilini ise İstanbul’da tamamladı. Yeşil; Zazaca, Arapça İngilizce ve Japonca bilmektedir.1983 yılında Yeşil Tekstil’i kurarak iş hayatına atıldı. Başarılı bir iş hayatı geçiren Yeşil, Yeşil Tekstil ile imalat; Z&M Tekstil ile ihracat, Coho Tekstil A.Ş de dış ticaretini güçlendirerek Yeşil Tekstil yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

 

Zülfikar Yeşil, başarılı iş hayatını sporda da taçlandırarak karatede sergilediği başarılı sporcu kimliği ile hem ülkemizde hem de uluslar arası arenada önemli başarılar elde etmiştir.1982 yılından beri karate sporu ile ilgilenen Yeşil, siyah kuşak,3.dan sahibi olup ülkemizi uluslar arası arenada başarı ile temsil ederken milli Federasyon Türkiye Başkanlığını yapmaktadır. Başkanlığı döneminde Türk milli takımı Japonya’da, İsviçre’de düzenlenen organizasyonlarda Ayyıldızlı bayrağımızı birçok kez çektirerek İstiklal Marşı’nı dinletmiştir.

 

Zülfikar Yeşil,  Dünya Shotokan Karate Federasyonu başta olmak üzere, spordan siyasete, gençlikten kültüre birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev almaktadır. Yeşil, başta Adıyamanlılar Vakfı olmak üzere Beyaz Hareket Derneği ve Gergerliler Derneği gibi derneklerde çalışma yapmaktadır. Bu Derneklere ek olarak Yeşil, Japonya ve Türkiye arasında medeniyet ile dostluk, kardeşlik ve barış köprüsü görevleri üstlenen Türkiye-Japonya ve Dostluk platformunda yönetim kurulu başkannlığı yapmaktadır. Platformun başta Türkiye ile Japonya olmak üzere; İngiltere ve İsviçre’de temsilcilikleri bulunmaktadır.

 

Zülfükar Yeşil’in Görevleri

 

Yeşil Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı

Dünya Shotokan Karate Federasyonu Türkiye Başkanı

GADER (Adıyaman Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi

Türkiye Karate Federasyonu Milli Takım Menajerliği

GERSOY  (Gerger Derneği) Burs Komisyon Başkanlığı

Ertuğrul Gazi Camisi Dernek Başkanı

HAYSIAD Derneği Üyesi

Uluslararası Milli Hakem

Adıyamanlılar Vakfı

 

1 Comment

1 Comment

  1. sorgulayan

    Eylül 4, 2015 at 8:21 pm

    Yahu arkadaş seçilmiyorsunuz ne diye ısrarla bir şeyi diretiyorsunuz anlamam ki

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top