Eyüp

Başkan ve Yardımcısı Sokakları Süpürdü

Her yıl geleneksel olarak yapılan Eyüp Sultan’daki bahar temizliği, bu yıl Yeşilpınar mahallesi Pınar Camii önünden başladı.

Her yıl geleneksel olarak yapılan Eyüp Sultan’daki bahar temizliği,  bu yıl Yeşilpınar mahallesi Pınar Camii önünden başladı.

Mahalleler, Belediye’nin temizlik ekipleri tarafından  temizlenirken, vatandaşlar büyük destek verdi.  Kampanya çerçevesinde, her mahalle, sokak sokak süpürülüyor, yıkanıyor, otlar temizleniyor ve çiçekler ekiliyor.  Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ile önce hatıra fotoğrafı çektirdi ardından temizlik ekibiyle birlikte süpürge yaptı.

BKZ_8766

Yaklaşık 40 kişilik bir ekiple temizlik startını veren Başkan Remzi Aydın, 1 ay boyunca sokakların pırıl pırıl hale getirileceğini, çöp konteynırlarının yıkanacağını ve kaldırımların boyanacağını söyledi. Bölgedeki boş arazilerin temizlenmesi sırasında ayrıca arazide 12 araç, üç yıkama tankeri, üç süpürge aracı, bir adet konteynır, dezenfekte aracı,  iki açık araç,  4 boya makinası ve sepetli araç çalışacak.  Eyüp Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri daha hijyenik ve temiz bir çevre için mahallelerdeki çalışmalarını yaz boyunca devam ettirecek.

BKZ_8873

 

BKZ_8806

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top