Genel

Başkan Deniz ,Güven Tazeledi

Başkan Deniz ,Güven Tazeledi  

Adıyamanlılar Derneği 18.olağan kongresini sultanahmet’te  bulunan  dernek merkezinde gerçekleştirdi.Kongreye tek liste halinde giden Başkan Mehmet  Deniz ve ekibine devam kararı çıktı.

adıyamanlılar derneği kongresi IMG_4157

Merkezi Sultranahmet ‘te bulunan  ilk kurulan  İl Derneği  olan Adıyamanlılar Derneği 18.olağan kongresini  gerçekleştirdi.

Kongreye,Kahta Belediye Başkan yardımcısı Hamza Özer, Büyükşehir Meclis Üyesi Zeynel Yılmaz,Sultangazi Belediye Meclis Üyesi İsmail Akkaya, Doğu Güneydoğu platformu Başkanı Abdulhakim Daş ,ESADER Başkanı Hüseyin Sevinçtekin,Bader Başkanı Mehmet Özcan,Esenyurt Adıyamanlılar Derneği Başkanı Şükrü Orak,Gergerliler Federasyonu Başkanı Av.Ali Acar,Gersoyder Başkanı Mahmut Özdemir,Sanatçı Ramazan Garipses Katıldı .

Divan kuruldu Divan Başkanlığına  Doğu Güneydoğu platformu Başkanı Abdulhakim Daş divan kuruluna ise Büyükşehir Meclis Üyesi Zeynel yılmaz ve Gersoyder Başkanı Mahmut Özdemir oy birliği ile getiridi , kongre saygı duruşu ardından gelir gider tablosu okundu ve oylamaya geçildi .tek liste ile giren Başkan Mehmet Deniz ekibi  ile yeniden Adıyamanlılar Dernek Başkanı Seçildi.

adıyamanlılar derneği kongresi IMG_4167

Dilek temenniler ardından konuşma yapan Başkan Deniz ,katılımcılara Teşekkür’ün ardından “Adıyamanlılar derneği olarak merkezimizn turizm bölgesi içinde kaldığından, ulaşım  zorluğu çekildiğinden  yönetim kurulu üyelerimizn takdiri ile yerimiz satmaya karar verdik . Satabilirsek Adıyamanlıların yoğun yaşadığı bölgede  Adıyamanlılar kültür Merkezi yapmayı düşünüyoruz  ve görevimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.” dedi

adıyamanlılar derneği kongresi IMG_4247

Ardından Meşhur  Adıyamanlı Çiğköfteci  Ömer Usta  misafirlere ikram edilmek üzere çiğköfte  ve Vahap usta’da lahmacun ikram etti . çay sohbeti ile devam eden program hatıra resimleleri ile son buldu .

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top