İstanbul'daki Adıyamanlılar

Başkan Civan, Harfhane Gecesine Konuk Oldu

Başkan Civan, Harfhane Gecesine Konuk Oldu

Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ve Yönetimi Adıyaman Harfhane Gecesine konuk oldu.

Geçen yıl Sanatçılar ve Medya Derneği tarafından kurulan “Adıyaman Harfhane Grubu” 15 günde bir Sultançiftliği kapalı pazar alanı sosyal tesislerinde harfhane gecesi düzenlemeye devam ediyor.

yine harfhane grubu birbirinden güzel türküleri ile Adıyamanlı Çiğköfteci Yasin Akıncı’nın çiğköfte ikramı  ile mekanında şark usulüne göre dizayn edilmesi herkesi alıp Adıyamana’a götürdü.

Programa misafir sanatçı olarak katılan Mehmet Samsama ,Cemal Fırat,Ali Can birer türkü seslendirerek geceye renk kattılar.

yoğun ilgi gören Harfhane  gecesinde  bu hafta Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan  ve yönetimi katıldı. Programın sunuculuğunu yapan aynı zamanda Sanatçılar ve Medya Derneği başkanı İbrahim Harikases  selamlama konuşması yapması için Başkan Civanı mikrofona davet etti. Başkan Civan konuşmasında “Adıyamanlılar kendi örf, adet, gelenek ve göreneklerini İstanbul’da yaşatıyorlar, bizi alıp Adıyaman’a götürdüler. Güzel bir geceydi uzun zamandır katılmak istediğim bir geceydi teşekkür ederim. Misafirperverliğinizi, insanlığınızı o nemrut’un ululuğunu bize bir kez daha yaşattınız İnşallah birlik beraberliğiniz daim olsun. Adıyamanlılarla hep bir olduk tek yürek olduk inşallah bir olmaya da devam edeceğiz.“dedi

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

To Top